REKLAMA
środa, 10, sierpień 2022
REKLAMA

Duże zainteresowanie akcją „Wakacyjna Kropla Krwi”. Sporo chętny do oddania krwi [ZDJĘCIA]

Dziś w Kutnie odbywa się kolejna akcja poboru krwi. „Wakacyjna Kropla Krwi” cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Kutna i okolic.

poniżej dalsza część artykułu

Rejestracja ruszyła o godzinie 8 i chęć oddania krwi zgłosiło już kilkanaście osób, a nowi potencjalni darczyńcy wciąż pojawiają się pod punktem przy Placu Piłsudskiego. Rejestracja trwa dziś do godziny 11.00.

– Dla osób, które oddadzą krew w tym dniu w kutnowskim punkcie krwiodawstwa mieszczącym się przy Placu Marsz. J.Piłsudskiego przewidziane są atrakcyjne nagrody i upominki – zapewnia Robert Feliniak, który razem z kutnowskim Klubem Honorowych Dawców Krwi jest organizatorem tej szlachetnej akcji.

poniżej dalsza część artykułu

Jak informują organizatorzy, dzięki uprzejmości darczyńców każdy z krwiodawców zostanie obdarowany upominkami przekazanymi przez m.in. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Główną atrakcją będzie losowanie – wśród osób, które oddały krew w tym dniu – 20 biletów wstępu do ZOO Safari w Borysewie.

– Należy nadmienić, że zbliżają się wakacje, a w tym czasie zawsze pojawiają się braki krwi w magazynach. Główną przyczyną tego stanu rzeczy jest mniejsza liczba dawców przy jednoczesnym wzroście wypadków komunikacyjnych i w pracach rolniczych – komentuje R. Feliniak.

poniżej dalsza część artykułu

Wczoraj pisaliśmy o apelu rodziny pani Janiny Sobczak.

„Czy mógłby ktoś oddać krew w Punkcie Krwiodawstwa w Kutnie przy Placu Piłsudskiego z zaznaczeniem dla Janiny Sobczak? Leży w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym na oddziale ortopedycznym. Sprawa bardzo pilna” – apelują o pomoc bliscy pani Janiny.

Niedawno pisaliśmy o niskim stan zapasów krwi w regionie i apelu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa o oddawaniu tego życiodajnego daru.
reklama

Warto przeczytać:

reklama