Wiadomości KutnoKutnoDuże zmiany w Wydziale Komunikacji i Transportu. "Urząd powinien być przyjazny"

Duże zmiany w Wydziale Komunikacji i Transportu. „Urząd powinien być przyjazny”

Duże zmiany w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Kutnie. Kilka dni temu powołany został nowy wicedyrektor wydziału, a także wprowadzono szereg udogodnień dla petentów. – Chcemy sprawić, aby urząd kojarzył się mieszkańcom jak najlepiej – komentuje Tomasz Walczewski, członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

- Reklama -

B. Czechowski nową funkcję objął 16 stycznia 2019 roku, po decyzji starosty kutnowskiego Daniela Kowalika.

- Reklama -

Jest to bardzo duży wydział, który ma trzy referaty. Obsługujemy około 4–5 tysięcy petentów miesięcznie i została podjęta decyzja, aby usprawnić pracę i odpowiednio podzielić kompetencje. Bartosz Czechowski ma duże doświadczenie związane z pracą w wydziałach drogownictwa i komunikacji, dlatego podlega mu przede wszystkim Referat Rejestracji Pojazdów. Taka osoba przyda się jeśli chodzi o rzeczową i merytoryczną pomoc w przypadku zwiększonej ilości zadań – komentuje Tomasz Walczewski, członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

Nowe władze powiatu od samego początku zapowiadały, że będą chciały poprawić sytuację w urzędzie, aby ten był jak najbardziej przyjazny dla petentów. Pierwsze poczynania widać już w Wydziale Komunikacji i Transportu.

- Reklama -


Przede wszystkim zostały wprowadzone udogodnienia dla kobiet w ciąży i osób niepełnosprawnych. Z doświadczenia wiemy, że jeżeli urzędnik proponuje kobiecie w ciąży obsługę poza kolejnością, to nie zawsze spotyka się to z aprobatą petentów czekających w kolejce. Teraz przy każdym okienku znajduje się widoczna informacja o tym, że wyżej wymienione osoby są obsługiwane na wyjątkowych warunkach – komentuje Bartosz Czechowski, wicedyrektor Wydziału Komunikacji i Transportu.

Kolejnym ukłonem w stronę mieszkańców jest przekształcenie punktu informacyjnego w kolejne „okienko”, w którym odbywa się normalna obsługa, gdy pojawia się większa ilość petentów. Załatwić można tam formalności dotyczące kwestii między innymi rejestracji pojazdów, dokonywania czynności związanych z wymianą dowodu rejestracyjnego czy zamówieniem karty pojazdu.

Dzięki rozporządzeniu ministra infrastruktury dopuszczona jest także możliwość umawiania wizyt za pośrednictwem internetu. W BIP–ie Starostwa Powiatowego w Kutnie jest specjalna zakładka, dzięki której można zamówić wizytę drogą elektroniczną. Znajduje się tam poradnik krok po kroku jakie wykonać czynności i jakie dokumenty są niezbędne do załatwienia formalności – dodaje Bartosz Czechowski.

Ze zmian w strukturze wydziału zadowolenia nie ukrywa Magdalena Kacalak, kierownik referatu transportu.

Referat transportu zajmuje się szeregiem ważnych zagadnień, między innymi zezwoleniami, licencjami, przewozem osób i rzeczy, nadzorem nad stacjami diagnostycznymi, kontrolą ośrodków szkolenia kierowców. W związku z tym, że planowana jest zmiana ustawy o transporcie, będziemy mieć zdecydowanie więcej pracy związanej z organizacją całej koniunktury dróg czy przystanków. Doświadczony wicedyrektor na pewno okaże się pomocy w tych kwestiach – komentuje M. Kacalak. ▪

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: