reklama

(DUŻO ZDJĘĆ) Młodzi piłkarze z Kutna rywalizowali w wyjątkowym turnieju

Trzeciego maja na Stadionie Miejskim w Kutnie odbył się I turniej piłki nożnej chłopców rocznika U-14. Turniej zorganizował Urząd Miasta Kutno i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji z okazji 100–lecia odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Drużyny rywalizowały o Puchar Prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego i Prezesa ŁZPN Adama Kaźmierczaka.

- R E K L A M A -

W turnieju wzięły udział cztery drużyny, reprezentacje województw łódzkiego (trenerzy Marcin Matysek i trener Józef Robakiewicz asystent) i podlaskiego (trenerzy Stanisławski Sławomir, Tochwin Michał, Beśka Norbert), SMS Włocławek (trener Rafał Matusiak) i reprezentacja Kutna (trenerzy Robert Marzec i Sławomir Janicki) złożona z zawodników KS SandBus Kutno i SL Salos Róża Kutno.

Turniej otworzył dyrektor MOSiR Paweł Ślęzak i kierownik biura sportu UM Paweł Szczepanik. Po wysłuchaniu hymnu narodowego, młodzi adepci piłki nożnej uczcili minutą ciszy pamięć poległych w walce o wolną Polskę. Zwycięzcą turnieju została reprezentacja woj. łódzkiego, która w finale pokonała w rzutach karnych reprezentację Kutna (2:2, karne 3:0). W meczu o trzecie miejsce reprezentacja woj. podlaskiego wygrała z SMS Włocławek 2:1.

- R E K L A M A -

Puchary i pamiątkowe statuetki wręczali prezydent Miasta Kutnio Zbigniew Burzyński, prezes ŁZPN Adam Kaźmierczak, prezes KS Kutno Zbigniew Tomczak i prezes SL Salo ks. Henryk Chibowski.

Wydaje się, ze trafiliśmy w dziesiątkę z pomysłem organizacji takiego turnieju. Rywalizacja sportowa, zresztą na wysokim poziomie, połączona z edukacją młodzieży skłania do tego, aby co roku kontynuować tego rodzaju turnieje. Emocje podczas hymnu polskiego, w trakcie gry i podczas wręczenia nagród były widoczne „gołym okiem”. Myślę, że o takie emocje wśród młodzieży nam chodzi – powiedział dyrektor MOSiR Kutno Paweł Ślęzak.

- R E K L A M A -

Wyniki turnieju:

Półfinały:
Reprezentacja Kutna – UKS SMS Włocławek 2:1
Miłosz Krygiel (2)- Kacper Karkosik

Reprezentacja woj. łodzkiego – Reprezentacja woj. podlaskiego 4:1
Leonardo Pessciciani (2), Jakub Jędrasik, Piotr Chowaniec – Kacper Harasimczuk

Mecz o 3. miejsce

Reprezentacja woj. podlaskiego – UKS SMS Włocławek 2:1
Kornel Wasilewski, Oliwier Wojciechowski – Antoni Czyżewski

Mecz o 1. miejsce

Reprezentacja woj. łódzkiego – Reprezentacja Kutna 2:2 /karne 3:0/
Jakub Jędrasik (2) – Miłosz Krygiel, Sergiusz Wasilewski

info/foto: MOSiR Kutno

 

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: