reklama

Duży pożar na wysypisku śmieci pod Kutnem, wiele zastępów straży na miejscu [ZDJĘCIA/WIDEO]

Kilkanaście zastępów straży pożarnej walczy z dużym pożarem, jaki wybuchł na terenie wysypiska śmierci w podkutnowskim Krzyżanówku. W płomieniach stanęły dwie duże hale.

- R E K L A M A -

Jak mówi w rozmowie z portalem PanoramaKutna.pl asp. sztab. Jacek Dubielak, dyżurny operacyjny KP PSP w Kutnie, w tej chwili objęte pożarem są dwie hale znajdujące się na terenie wysypiska śmieci w Krzyżanówku (gm. Krzyżanów). Strażacy prowadzą działania, aby pożar nie rozprzestrzenił się na trzecią halę, stojącą tuż obok. Przed przyjazdem strażaków z obiektu ewakuowali się pracownicy, na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Na miejscu, po godzinie 23:00, działania prowadziło 13 zastępów straży pożarnej z Kutna i powiatu kutnowskiego, a także z PSP Łęczyca. Wezwany został także specjalny wóz z Łodzi, który będzie na bieżąco uzupełniał zapasy powietrza w butlach. Strażacy prowadzą akcję w specjalnych aparatach ochronnych, ponieważ w okolicy unosi się niebezpieczny dym.

- R E K L A M A -

Akcję utrudnia silny wiatr wiejący w kierunku palących się obiektów, na plus z kolei działa padający deszcz. Działania strażaków potrwają jeszcze wiele godzin.

O szczegółach dotyczących pożaru w Krzyżanówku opowiedział nam mł. bryg. Mariusz Jagodziński z KP PSP w Kutnie. Więcej: Wciąż trwa akcja gaśnicza w Krzyżanówku. Strażacy komentują kulisy działań

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: