Duży ruch przy cmentarzach w Kutnie i okolicach. Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem [ZDJĘCIA]

Choć Wszystkich Świętych za dwa dni, to kutnianie już ruszyli z wizytami na grobach swoich bliskich. Wokół cmentarzy wprowadzono zmiany w organizacji ruchu, a nad bezpieczeństwem czuwają kutnowscy policjanci.

Przy cmentarzach już dziś jest duże natężenie ruchu. Część kierowców przyjechała do Kutna na długi weekend z różnych zakątków Polski i warto pamiętać zatem o zmianach organizacji ruchu, jakie wprowadzane są rok rocznie i które mają ułatwiać jazdę przy nekropoliach.

Reorganizacja ruchu tak, jak w latach poprzednich obejmie ulice: 29 listopada, Okrzei, Czarnieckiego, Pomorską, Zgody, Cmentarną, Staffa, Solskiego i Korczaka.

Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem

Na tym, aby nowe regulacje drogowe były przestrzegane, a tak nad ogólnym bezpieczeństwem kierowców, pieszych i osób odwiedzających cmentarze, w ramach akcji „Wszystkich Świętych 2022” dbają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

– W tym szczególnym okresie zwracajmy uwagę na znaki drogowe. Jeżeli potrzebujemy pomocy, czy zauważymy niepokojącą sytuację na drogach nie czekajmy, reagujmy – apeluje komisarz Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Zmiana organizacji ruchu przy cmentarzu przy ul. Cmentarnej w Kutnie.

Poniżej informacja o zmianach i odpowiednie mapy z zaznaczoną reorganizacją.

Łąkoszyn:

od godz. 06.00 w dniu 31.10.2022 do godz. 18.00 w dniu 02.11.2022 ruch jednokierunkowy kolejno od ul. Łąkoszyńskiej do ul. Staffa, ul. Solskiego, ul. Korczaka i wyjazd w ul. Łąkoszyńską.

Cmentarna:

– od godz. 24.00 w dniu 28.10.2022 do godz. 24.00 w dniu 02.11.2022 ul. Cmentarna na odcinku wzdłuż cmentarza parafialnego, ul. Zgoda i ul. Pomorska zamknięte dla ruchu

– od godz. 15.00 w dniu 29.10.2022 do godz. 24.00 w dniu 02.11.2022 ul. 29 Listopada jednokierunkowa od ul. Skłodowskiej do ul. Okrzei, ul. Okrzei jednokierunkowa w stronę ul. Narutowicza, na ul. Czarnieckiego od strony ul. Skłodowskiej będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania po prawej strony ulicy.

– Oczywiście zachęcamy również do korzystania z bezpłatnych przejazdów autobusami MZK Kutno. Jak co roku będzie można pojechać bez biletu 1 i 2 listopada – informuje Kamil Klimaszewski z biura prasowego Urzędu Miasta Kutno.

Policyjne działania „Wszystkich Świętych 2022” (fot. Komenda Powiatowa Policji w Kutnie)
Policyjne działania „Wszystkich Świętych 2022” (fot. Komenda Powiatowa Policji w Kutnie)
Policyjne działania „Wszystkich Świętych 2022” (fot. Komenda Powiatowa Policji w Kutnie)
Policyjne działania „Wszystkich Świętych 2022” (fot. Komenda Powiatowa Policji w Kutnie)

Nie przegap: