Dwaj mężczyźni zaatakowali kobietę. Usłyszeli poważne zarzuty i zostali aresztowani

Kutnowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Zaatakowali kobietę i mężczyznę na jednej z ulic w Kutnie. Wobec kobiety użyli siły fizycznej i grożąc pobiciem obojgu dokonali kradzieży ich mienia. Usłyszeli już zarzuty. Prokuratura Rejonowa w Kutnie wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. 16 czerwca Sąd zdecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Oboje będą odpowiadać w warunkach recydywy.

Do zdarzenia doszło 13 czerwca 2021 roku w Kutnie. 58-letni mężczyzna i 52-letnia kobieta zostali zaczepieni przez dwóch nieznanych im mężczyzn, którzy zażądali od nich gotówki. Wobec kobiety jeden z napastników użył siły fizycznej doprowadzając ją do stanu bezbronności i grożąc obojgu pobiciem zabrali im pieniądze oraz wartościowe rzeczy osobiste.

- R E K L A M A -

Kiedy napastnicy uciekli, poszkodowani powiadomili policję dokładnie opisując napastników. Mundurowi po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast wyruszyli na poszukiwania sprawców. Policjanci na ulicy zauważyli dwóch mężczyzn pasujących do rysopisów przekazanych przez pokrzywdzonych.

38 i 40-letni mieszkańcy naszego powiatu zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. 14 czerwca 2021 roku mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju.  Prokuratura Rejonowa w Kutnie wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

- R E K L A M A -

16 czerwca na podstawie zebranego na chwilę obecną materiału dowodowego Sąd zdecydował, iż najbliższe trzy miesiące mężczyźni spędzą w areszcie. Obaj odpowiedzą za swój czyn w warunkach recydywy. Za takie przestępstwo popełnione w warunkach recydywy podejrzanym grozi kara do 12 lat więzienia, która może zostać zwiększona o połowę.

Źródło: KPP Kutno- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: