Dwóch mężczyzn zatrzymanych po policyjnym pościgu. Usłyszeli zarzuty (FOTO)

Kutnowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież elektronarzędzi z garażu na terenie gminy Krzyżanów. Mężczyźni w wieku 23 i 25 lat usłyszeli zarzuty. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia. Policjanci odzyskali większość skradzionych przedmiotów.

- R E K L A M A -

Do zdarzenia doszło 21 maja 2021 roku około godziny 3.00 nad ranem. Mieszkańca gminy Krzyżanów obudziło szczekanie psa. Przez okno zauważył postać krążącą w pobliżu jego garażu. Kiedy wybiegł na zewnątrz, mężczyzna ten uciekł do zaparkowanego na drodze samochodu i odjechał razem ze wspólnikiem.

Okazało się, że sprawcy wykorzystując otwarty garaż, ukradli z niego elektronarzędzia oraz laptopa. Ich łupem ich padły między innymi piły spalinowe, wkrętarki akumulatorowe oraz szlifierki kątowe. Pokrzywdzony rozpoznał jednego ze sprawców i przekazał policjantom jego dane oraz numer rejestracyjny samochodu, którym uciekł. Mundurowi natychmiast przystąpili do pracy. Zabezpieczyli dowody i rozpoczęli poszukiwania sprawców kradzieży.

- R E K L A M A -

Jeszcze tego samego dnia obaj mężczyźni byli w rękach kryminalnych z kutnowskiej komendy. Na widok policjantów mężczyźni zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. To mieszkańcy powiatu kutnowskiego w wieku 23 i 25 lat.

Usłyszeli zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali większość skradzionych elektronarzędzi, które niebawem wrócą do właściciela.

źródło: KPP Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: