Dyrektor „Grabskiego” odchodzi na emeryturę. Starosta wręczył mu wyjątkowy upominek [ZDJĘCIA]

Daniel Kowalik – Starosta Kutnowski obecny był na XXIII Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej pt.: „Głos Ojczyzny” w Zespole Szkół nr 3 im. Wł. Grabskiego w Kutnie. Podczas tej wyjątkowej okazji Starosta Kutnowski Daniel Kowalik wręczył odchodzącemu w dniu 29 marca 2023r. na emeryturę, Wojciechowi Banasiakowi Dyrektorowi Szkoły, pamiątkowy grawerton okolicznościowy.

- R E K L A M A -

– Przy tej okoliczności, pięknego koncertu chciałbym wręczyć pamiątkowy grawerton, bowiem Pan Dyrektor odchodzi 29 marca na zasłużoną emeryturę. W swoim imieniu i całej społeczności Powiatu Kutnowskiego za ogromny wkład w rozwój edukacji i kultury chciałbym podziękować i poprzez ten symboliczny podarunek upamiętnić zasługi Pana Dyrektora. Jeszcze raz ogromne podziękowania – mówił Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.

Na ręce Dariusza Lewińskiego Wicedyrektora, dla całej społeczności szkoły, Starosta Kutnowski Daniel Kowalik podarował kompas Powiatu Kutnowskiego, na nowy początek.

- R E K L A M A -

– Przekazuję ten symboliczny kompas na ręce Pana Wicedyrektora. Mottem powiatu kutnowskiego jest hasło „Do nas zawsze blisko” i mam nadzieję, że kierując się tym hasłem oraz tą pamiątkową busolą nowa dyrekcja, nowe kierownictwo placówki będzie dalej kierowała tym okrętem w słusznie obranym kierunku. Trzymajmy ten kurs! – dodał Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.

Festiwal pełen był wzruszających pieśni i piosenek patriotycznych wyłonionych wcześniej w części konkursowej 21 marca 2023 r. Zaprezentowano utwory takie jak: „Jest takie miejsce, taki kraj”, „O mój rozmarynie”, „Bywaj dziewczę zdrowe” czy „Żeby Polska była Polską”.

- R E K L A M A -

– Gratuluję całej społeczności szkolnej za przygotowanie tak wspaniałego festiwalu. Łza kręci się w oku widząc jak młodzież potrafi kultywować historię, tradycję i patriotyzm regionu Powiatu Kutnowskiego, ale i całej Polski. Powstanie Styczniowe było bardzo ważnym Powstaniem, pomimo tego, że przegranym. Dzięki temu Powstaniu nasza społeczność, nasz naród już nigdy nie pozwoli zakuć się w okowy imperialnej Rosji. Krew przelana w tamtych czasach wykopała topór wojenny, który już nigdy nie zostanie zakopany – mówi Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.

Poznajmy zwycięzców, którzy wystąpili na dzisiejszym festiwalu:

Miejsce I – Zespół „Faceci w czerni” z klasy II Technikum Programista w składzie: Adrian Czapla, Patryk Grabski, Aleksander Antonkiewicz Kacper Traczyk, Igor Pasikowski i Jakub Retkowski. Na miejscu I znalazł się także Cyprian Bilski z klasy IV Technikum Informatycznego.

Miejsce II – Gabriela Sabadasz z klasy III Technikum Reklamy i Agnieszka Sabadasz z klasy I Technikum Reklamy, ex aequo także Julia Kurowska z klasy IV Technikum Logistycznego oraz Chór Wujów w składzie: Cyprian Bilski, Oskar Parzęcki, Dawid Kowalski, Kamil Wiśniewski oraz Kacper Szerszeń.

Miejsce III – ex aequo Katarzyna Grzegorczyk, Kacper Dzierzba, Mikołaj Uchmanowicz, Maciej Domagała, Szymon Cegielski, Piotr Samelczak z IV Technikum Reklamy oraz Klaudia Faracik z klasy I B Technikum Logistycznego.

Wyróżnienia: Paulina Matczak z klasy III Technik Programista oraz duet Karolina Kowalska i Monika Załuga z klasy III Technik Ochrony Środowiska.

Nagroda specjalna została przyznana Maciejowi Domagale z klasy I Technik Programista.

Warto na koniec przypomnieć, że Wojciech Banasiak Dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie pełnił funkcję od 2014 roku.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kutnie
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: