reklama

Dywan w pokoju dziecka. Jaki sprawdzi się najlepiej?

Jedną z wizytówek każdego domu jest wygląd podłogi.

- R E K L A M A -

Niemal obowiązkowym elementem wyposażenia każdego wnętrza jest dywan. Jeśli jest puszysty i miękki, zachęca do chodzenia po domu boso. Dywan znajduje zastosowanie nie tylko w sypialni i salonie, ale także w pokoju dziecięcym. Do pokoju dziecka dywan należy wybierać szczególnie uważnie.

Jaki powinien być dywan do pokoju dziecka?

Kupując dywan dla dziecka należy kierować się między innymi wymiarami pokoju. W pokoju dzieci najlepiej sprawdzają się dywany, które pokrywają całą lub niemal całą powierzchnię podłogi. Dywan w pokoju dzieci jest nie tylko dekoracją. O wiele ważniejsza w przypadku dziecięcego pokoju jest praktyczna funkcja pełniona przez dywan czy wykładzinę dywanową. Ułożony na podłodze w pokoju dziecka dywan będzie chronił go przed kontaktem z zimną podłogą. Na pokrytej dywanem podłodze maluchy będą mogły wygodnie się bawić.

- R E K L A M A -

Różne rodzaje dywanów

Do produkcji dywanów wykorzystywane są bardzo różne włókna. Wybierając dywan do pokoju dziecięcego należy wybrać takie, które na pewno nie wywołają u dziecka reakcji alergicznej. Jeśli dziecko jest alergikiem, to najlepszym rozwiązaniem jest zakup dywanu bawełnianego. Uczuleń i podrażnień nie wywołują także dywany do produkcji, których został wykorzystany akryl. Zdecydowanie nie są polecane dywany wełniane, które często wywołują reakcję alergiczną. W pokojach dziecięcych bardzo dobrze sprawdzają się także dywany do produkcji, których zostały użyte włóka poliestrowe lub poliamidowe. Dywany z tych włókien są bardzo przyjemne w dotyku, do tego mają gęste i sprężyste runo.

Dywany w sklepie interoom.pl dostępne są w bardzo różnych kolorach. Wśród dywanów nie brakuje też takich, których wzornictwo i kolorystyka zostały specjalnie dobrane z myślą o dzieciach. Do wyboru są dywany w kolorach i z deseniami, które najbardziej spodobają się dziewczynkom oraz takie dedykowane chłopcom. Dywany do dziecięcych pokoi dostępne są w bardzo różnych kształtach. Można wybrać nie tylko prostokątny, czy kwadratowy dywan, ale także okrągły lub na przykład w kształcie samochodzika.

- R E K L A M A -

Dywan do pokoju dziecka powinien być łatwy do utrzymania w czystości. Do dziecięcych pokoi (zwłaszcza dzieci w wieku przedszkolnym) nie są polecane dywany shaggy. Dywan, który ma krótki włos sprawdzi się w pokoju przedszkolaka o wiele lepiej.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: