reklama

Dywany z wełny – dlaczego tak popularne?

Bardzo wiele osób kupujących dywan do swojego mieszkania decyduje się na dywan wełniany. Faktycznie dywany wykonane z tego naturalnego materiału cieszą się dużą popularnością. Sprawdź dlaczego, a bardzo możliwe, że sam się zdecydujesz na jego zakup :).

- R E K L A M A -

Ogromną i zasadniczą zaletą dywanów wykonanych z wełny jest po prostu ich 100% naturalność. Wiele osób bardzo przykłada wagę do tego, by korzystać z materiałów całkowicie naturalnych i ekologicznych. Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych zalet dywanów wełnianych:

1. Dywan z wełny stanowi bardzo dobrą izolację cieplną. Ma to znaczenie szczególnie w tych mieszkaniach, w których mamy do czynienia z zimną posadzką. Dywan wełniany pozwoli zniwelować tę niedogodność. Najlepszym izolatorem będą dywany o zwartej, strukturze, dlatego jeśli kupujemy dywan także z myślą o ociepleniu podłogi, to niewątpliwie warto zwrócić uwagę na gęstość runa – wartość ta jest na ogół podawana przez producentów.

- R E K L A M A -

2. Dywan wełniany ma właściwości higroskopijne. Wełna ma niesamowitą właściwość pochłaniania dużej ilości pary wodnej z otaczającego ją powietrza, nie stwarzając przy tym wrażenia mokrej w dotyku. Dlaczego ma to znaczenie? Otóż taki dywan stanowi rodzaj stabilizatora wilgotności powietrza w pomieszczeniu, w którym się znajduje. Gdy powietrze jest wilgotne, wełna delikatnie będzie je wysuszać pochłaniając parę wodną. Gdy z kolei w pomieszczeniu w pomieszczeniu np. pod wpływem ogrzewania stanie się suche, dywan powoli będzie oddawał zmagazynowaną wilgoć do pomieszczenia.

3. Wytrzymałe i sprężyste. Ponieważ wełna jest elastyczna i trwała znakomicie sprawdza się właśnie do produkcji wytrzymałych dywanów. W przeciwieństwie do obiegowych opinii dywan z wełny znakomicie się nada także do biura w firmie, gdzie jest intensywniej eksploatowany niż w pomieszczeniach mieszkalnych. Ze względu na dobrą sprężystość, dywan wełniany nie ma też tendencji do szybkiego odkształcania się.

- R E K L A M A -

4. Dywany wełniane trudno się palą. Wełna pali się powoli słabym, gasnącym płomieniem. A zatem gęsty, wydeptany dywan wełniany będzie stawiał opór w przypadku kontaktu z ogniem. Oczywiście sprzyja to bezpieczeństwu mieszkania, w którym się on znajduje.

Pełną ofertę dywanów z wełny znajdziesz w sklepie internetowym KochamyDywany.pl.

Oczywiście tak jak każdy produkt, także dywan wełniany ma swoje wady – ze względu na fakt, że jest on wykonany z surowca naturalnego jest podatny na ataki larw moli. Wełna po zamoczeniu traci także swoją wytrzymałość. Mimo wszystko jednak bardzo wiele osób uważa, że korzyści zdecydowanie przeważają nad wadami. Na pewno nie wymieniliśmy w niniejszym artykule wszystkich cech dywanów wełnianych. Jeśli pragniesz się dowiedzieć czegoś więcej na ich temat, to warto poszukać na stronach internetowych popularnych marek, tj. Agnella lub Dywilan. Można także zapoznać się z artykułami na ten temat publikowanymi w sklepie internetowym z dywanami KochamyDywany.pl. Do zobaczenia online!

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: