Wiadomości KutnoNa sygnaleDyżurny kutnowskiej policji uratował mężczyznę. Pomogły szybka reakcja i znajomość języka angielskiego

Dyżurny kutnowskiej policji uratował mężczyznę. Pomogły szybka reakcja i znajomość języka angielskiego

Bezpośrednie zaangażowanie, szybka reakcja i biegła znajomość języka angielskiego dyżurnego kutnowskiej komendy, pozwoliły na uratowanie mężczyzny mieszkającego w Holandii, który chciał targnąć się na własne życie. Do mężczyzny dotarł holenderski patrol mundurowych. Polakowi została udzielona pomoc.

- Reklama -

Dyżurny kutnowskiej komendy asp. Rafał Kamiński już po raz drugi wykazał się zdecydowaną i wzorową postawą na swoim stanowisku służbowym. Wcześniej, dzięki swojemu zaangażowaniu i współpracy z duńską policją, pomógł Polce mieszkającej w Danii. Tym razem interwencja dotyczyła Polaka mieszkającego w Niderlandach.

W sobotę 30 lipca 2022 roku po godzinie 18:00 do Komisariatu Policji w Żychlinie zgłosiła się kobieta informując, że właśnie prowadzi korespondencję za pośrednictwem jednego z komunikatorów z mężczyzną, który napisał jej, że zamierza popełnić samobójstwo. Mężczyzna ten miał mieszkać na terenie Niderlandów.

- Reklama -

– Reakcja mundurowych pełniących służbę była natychmiastowa. Zastępca dyżurnego kutnowskiej komendy, znający biegle język angielski skontaktował się telefonicznie z niderlandzką policją. Asp. Rafał Kamiński z kutnowskiej komendy prowadząc rozmowę w języku angielskim z zagranicznym dyżurnym skrupulatnie przekazał wszystkie informacje o mężczyźnie jakie udało mu się uzyskać – w tym miejsce pobytu Polaka – relacjonuje mł.asp. Daria Olczyk z KPP Kutno.

Patrol niderlandzkiej policji od razu został skierowany we wskazane miejsce. Po kilkunastu minutach ponownie skontaktowano się z zagraniczną policją, która jak się okazało dotarła do mężczyzny. – Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji polskiego policjanta mimo znacznej odległości pomoc dotarła na czas – dodaje D. Olczyk.

- Reklama -

(Źródło: KPP Kutno)

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: