reklama
reklama

Dyżurny kutnowskiej policji zatrzymał pijanego kierowcę. „Był po służbie, zareagował błyskawicznie”

Wzorową postawą wykazał się dyżurny kutnowskiej jednostki. W czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego motorowerzystę, który miał w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu. Motorower nie posiadał aktualnych badań technicznych, a dowód rejestracyjny pojazdu był wcześniej zatrzymany elektronicznie.

25 kwietnia 2020 roku przed godz. 9.00 policjant jadąc swoim prywatnym samochodem drogą DK 92 zauważył jak na poboczu mężczyzna pije alkohol, po czym wsiada na motorower i odjeżdża.

- R E K L A M A -

Mundurowy mimo, że był poza służbą, zareagował błyskawicznie. Zawrócił i pojechał za motorowerem. W miejscowości Woźniaków zatrzymał kierowcę. Uniemożliwił mężczyźnie dalszą jazdę odbierając mu kluczyki. Jednocześnie poinformował o sytuacji dyżurnego jednostki. Po chwili na miejscu pojawili się kutnowscy policjanci, którzy sprawdzili stan trzeźwości 43-letniego kierowcy. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie – relacjonuje podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Jak się okazało, dodatkowo jego pojazd nie był dopuszczony do ruchu z uwagi na brak aktualnych badań technicznych, a dowód rejestracyjny pojazdu był wcześniej zatrzymany elektronicznie. Mieszkaniec powiatu kutnowskiego został zatrzymany. Odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo. Za taki czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

- R E K L A M A -

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kutnie

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: