PanoramaKutna.plPolitykaDziałacze PiS-u promowali w Kutnie "Polski Ład". Pojawiła się m.in. posłanka Lichocka

Działacze PiS-u promowali w Kutnie „Polski Ład”. Pojawiła się m.in. posłanka Lichocka [ZDJĘCIA]

Parlamentarzyści oraz działacze Prawa i Sprawiedliwości promowali dziś w Kutnie program „Polski Ład”. Z tej okazji odbyła się między innymi konferencja prasowa.

Od rana na kutnowskiej targowicy pojawili się posłanka Joanna Lichocka i senator Przemysław Błaszczyk, a także lokalni działacze PiS-u. Byli z nimi między innymi starosta kutnowski Daniel Kowalik, członek zarządu powiatu Tomasz Walczewski czy miejscy radni Ewa Rzymkowska, Bartosz Czechowski, Michał Łucki i Robert Stępniewski.

-

Następnie na Placu Piłsudskiego odbyła się konferencja prasowa, na której opowiadano o założeniach Polskiego Ładu. Głos zabrali m.in. posłanka Lichocka, senator Błaszczyk i starosta Kowalik.

Musimy opowiedzieć naszym rodakom, jak ambitny program chcemy realizować, jak ważne rzeczy będą działy się w najbliższych miesiącach i latach – mówiła posłanka Joanna Lichocka. – Tych pomysłów, zmian i korzyści w Polskim Ładzie jest bardzo dużo. To jest program, który ma zrównać życie Polaków z poziomem życia, jaki jest w większości krajów Europy Zachodniej. To jest możliwe dzięki mądrej inwestycji w zrównoważony rozwój.

-

Lichocka wymieniła najważniejsze punkty programu między innymi obniżenie podatków, zwiększenie kwoty wolnej od podatku, możliwość budowy domu bez niepotrzebnych formalności, ułatwienia dotyczące kredytów i finansowania przez państwo wkładu własnego, czy kolejna rządowa pomoc rodzinom i danie 12 tysięcy złotych na każde dziecko do 3 roku życia.

-

Tym się różnimy od naszych krytyków i poprzedników, że nie tylko ogłaszamy program, ale go realizujemy. Teraz jest kolejny etap, kolejny skok rozwojowy Polski. To jest program, który mam nadzieję, że i mieszkańcy Kutna w ciągu najbliższych lat bardzo szybko zobaczą w praktyce – dodawała posłanka Prawa i Sprawiedliwości.
-

Nie przegap: