reklama

Działacze PiS-u z Kutna i okolic na Marszu Pamięci w Warszawie (ZDJĘCIA)

W czwartek 10 listopada, w przededniu Narodowego Święta Niepodległości w Warszawie odbył się Marsz Pamięci. W stolicy pojawiła się liczna reprezentacja działaczy Prawa i Sprawiedliwości z powiatu kutnowskiego.

- R E K L A M A -

Marsz Pamięci jest częścią społecznych obchodów w przededniu Narodowego Święta Niepodległości. Uczestnicy wydarzenia przeszli na Plac Piłsudskiego, gdzie pod pomnikiem marszałka złożono kwiaty. Wcześniej odbyła się także msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej (10 listopada obchodzona była 151 miesięcznica od tragedii w Smoleńsku). Na czele marszu szedł między innymi Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, trzymający wraz z innymi uczestnikami wydarzenia wielki baner z napisem „Warto być Polakiem”. Nie brakowało biało-czerwonych flag.

— Do ostatecznego sukcesu w 1918 i 1920 roku doprowadziło wiele koncepcji. Polityka jest sprawą skomplikowaną. Dziś musimy o tym pamiętać, bo polscy patrioci stoją przed trudnym zadaniem osiągnięcia sukcesu i niebycia pod czyimś butem. (…) Ci, którzy 100 lat temu budowali Polskę toczyli ciężki bój, przeciwstawiano się im – podobnie jest dziś. Chciałbym, żebyśmy znali prawdę i ją głosili. A obecną trudną sytuację traktujmy, jako kolejny etap walki, ona zakończy się zwycięstwem! — mówił Jarosław Kaczyński, prezes PiS-u.

- R E K L A M A -

Podczas Marszu Pamięci w stolicy nie brakowało kutnowskich akcentów, pojawiło się bowiem wielu działaczy Prawa i Sprawiedliwości z naszego regionu. W Warszawie obecni byli między innymi senator Przemysław Błaszczyk, starosta kutnowski Daniel Kowalik, członkowie zarządu powiatu kutnowskiego Tomasz Walczewski i Marek Kubasiński czy wójt gminy Dąbrowice Dorota Dąbrowska. Nie brakowało też miejskich i powiatowych radnych.

(Zdjęcia: Tomasz Walczewski, Przemysław Błaszczyk, Prawo i Sprawiedliwość)- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: