reklama
reklama
reklama
reklama

Działania podjęte na terenie gminy Kutno w związku z nawałnicami [ZDJĘCIA]

W dniach 17 – 20 lutego br. na terenie powiatu kutnowskiego występowały silne wiatry przekraczające miejscami prędkość 100 km/h. Skutki owych nawałnic, którymi dotknięci zostali mieszkańcy gminy Kutno, to uszkodzone dachy budynków mieszkalnych i gospodarczych, niezliczona ilość połamanych drzew, zerwanych linii energetycznych oraz poprzewracanych znaków drogowych.

Największe szkody wystąpiły po przejściu porywistych wiatrów w nocy z 16 na 17 lutego br. Komisja do spraw szacowania strat powstałych w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej, powołana Zarządzeniem Nr 96/2021 Wójta Gminy Kutno z dnia 23 lipca 2021 roku, podjęła swe działania już tego samego dnia czyli 17 lutego. Do dnia dzisiejszego komisja dokonała oględzin zgłoszonych szkód w ilości 32 w następujących miejscowościach: Adamów, Adamowice, Byszew, Gołębiew Nowy, Kotliska, Krzesin – Parcela, Podczachy, Raciborów, Sieciechów, Wierzbie, Woźniaków i Żurawieniec. Cały czas napływają kolejne zgłoszenia.

- R E K L A M A -

Druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Kutno: Gołębiewek Nowy, Komadzyn, Leszczynek, Wierzbie i Wroczyny pełnili wielogodzinną służbę niosąc pomoc mieszkańcom przy likwidowaniu skutków nawałnic. Zabezpieczali zerwane i uszkodzone dachy na budynkach mieszkalnych i gospodarczych, przy wykorzystaniu plandek otrzymanych z Urzędu Gminy Kutno. Ponadto usuwali powalone drzewa z dróg publicznych i posesji oraz zabezpieczali teren przy zerwanych liniach energetycznych. Strażacy Ochotnicy swoją służbę wykonywali nie tylko na terenie gminy Kutno, gdzie uczestniczyli w 46 interwencjach, ale również na terenie miasta Kutno – 53 interwencje, gminy Oporów – 9 interwencji, gminy Krośniewice – 6 interwencji, gminy Żychlin – 2 interwencje i gminy Krzyżanów – 1 interwencja. Łącznie uczestniczyli w 117 interwencjach.

W imieniu mieszkańców dziękujemy Druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych za udzieloną pomoc.

- R E K L A M A -

Osoby, które poniosły straty w wyniku ostatnich nawałnic, mogą ubiegać się o pomoc finansową udzielaną ze środków budżetu Gminy Kutno lub ze środków rezerwy celowej budżetu państwa na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Pomoc w postaci zasiłku celowego może zostać udzielona do wysokości 6 tys. – pomoc doraźna oraz w wysokości do 100 tys. i 200 tys. – na remont lub odbudowę, po pozytywnym rozpatrzeniu złożonego wniosku.

Osoby, które nie dokonały zgłoszenia, a są poszkodowane i chciałyby ubiegać się o pomoc finansową, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kutnie, ul. Witosa 1, nr tel. 24 355-70-36, 24 355-70-37.

(Źródło: Gmina Kutno)
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: