reklama
reklama
reklama
reklama

Działania policji w kutnowskiej szkole. Chodzi o bezpieczeństwo [FOTO]

Dziś kutnowska komenda włącza się w akcję ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego), która wpisuje się w trwający obecnie Europejski Tydzień Mobilności.

- R E K L A M A -

W związku z tym na terenie I LO im. Gen. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie wśród uczniów klas czwartych przeprowadzone były spotkania z policjantem na temat bezpieczeństwa na drodze młodych kierowców.

„Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL przy wsparciu m.in. Komisji Europejskiej i Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Działania, te ukierunkowane są na realizację założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kampania przewiduje działania w całej Europie promujące bezpieczne zachowania oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, jak również podnoszące świadomość zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg” – wyjaśnia komisarz Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

- R E K L A M A -

W dniu dzisiejszym takie działania promowane były na terenie I Liceum Ogólnokształcącego im Gen J.H Dąbrowskiego w Kutnie gdzie policjanci rozmawiali z młodzieżą, którzy już są młodymi kierowcami albo za chwilę będą na temat bezpiecznych zachowań na drodze.

(Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kutnie)


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: