Wiadomości KutnoKutnoDzieci i młodzież pojadą autobusami w Kutnie za darmo! Prezydent Burzyński podjął ważną decyzję

Dzieci i młodzież pojadą autobusami w Kutnie za darmo! Prezydent Burzyński podjął ważną decyzję

Od 1 września wszyscy uczniowie będą mogli bezpłatnie jeździć autobusami kutnowskiej komunikacji miejskiej. W życie weszło już odpowiednie zarządzenie prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego. Jak przyznaje włodarz miasta, będzie to duże ułatwienie dla dzieci i młodzieży chcących przemieszczać się w obrębie Kutna.

Bezpłatne przejazdy będą obowiązywać cały czas, a nie tylko do szkoły i ze szkoły. Będą z nich mogli skorzystać uczniowie uczęszczający do szkół ponadpodstawowych, którzy nie ukończyli 21 roku życia. Myślę, że taki pomysł zachęci do korzystania z naszej komunikacji miejskiej – mówił w czerwcu na antenie RadiaQ Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.

mówi Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.
- Reklama -

Warto podkreślić, że przez pandemię koronawirusa i obostrzenia wprowadzone w całej Polsce liczba pasażerów korzystających z usług MZK Kutno znacznie zmalała. Widać to na przykład po przychodach z tytułu kupowanych biletów, które w ubiegłym roku spadły o 50% wobec planów zakładanych na początku roku.

- Reklama -

Skorzystanie z bezpłatnego przejazdu będzie możliwe po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej. Oprócz tego z bezpłatnie autobusami MZK Kutno pojechać mogą: Posłowie i senatorowie RP, inwalidzi wojenni i wojskowi oraz ich przewodnicy, osoby niewidome i ociemniałem oraz ich przewodnicy, rodzice lub opiekunowie dzieci i młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz tych z niepełnosprawnością ruchową do czasu ukończenia szkoły ponadpodstawowej. Ponadto osoby, które ukończyły 70. rok życia, oraz osoby posiadające orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności oraz towarzyszący im przewodnicy, zasłużeni dawcy krwi, osoby objęte „Kutnowską Kartą Dużej Rodziny 3+”, umundurowani funkcjonariusze Policji, Straży Miejskiej i żołnierze Żandarmerii Wojskowej.

Bilety ulgowe przysługują natomiast: kombatantom, studentom i słuchaczom kolegium, weteranom poszkodowanym pobierającym rentę inwalidzką oraz emerytom i rencistom.

- Reklama -

Więcej informacji w zarządzeniu prezydenta, które jest do pobrania poniżej.

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: