reklama
reklama

Dzień Samorządu Terytorialnego. Prezydent Kutna wystosował upamiętniający list

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego prezydent Miasta Kutna Zbigniew Burzyński wystosował list upamiętniający przypadającą na dziś 30. rocznicę Samorządu Terytorialnego. Oto jego treść:

- R E K L A M A -

Dziś Dzień Samorządu Terytorialnego!

27 maja 1990 roku odbyły się pierwsze wolne wybory samorządowe. W tym roku przypada 30. rocznica tego ważnego wydarzenia, które stało się symbolem polskiej samorządności i demokracji.

- R E K L A M A -

Obecna sytuacja uniemożliwia nam radosne świętowanie, ale nie możemy w tych trudnych czasach zapomnieć, że jako wspólnota mamy powody do dumy! 30 lat samorządności to wiele lat szerokiej i owocnej współpracy obywateli, organizacji pozarządowych i innych podmiotów z samorządami. To wiele oddolnych inicjatyw odpowiadających na ważne potrzeby lokalnej społeczności. Przede wszystkim jednak, nie byłoby silnego samorządu bez samych mieszkańców, tworzących nasze gminy, powiaty i województwa.

Tegoroczna rocznica wyborów samorządowych nabiera szczególnej wymowy. To, że potrafimy się zjednoczyć i działać razem, pozwala nam głęboko wierzyć w sukces walki z epidemią. W tym czasie jeszcze bardziej doceniamy wartość wspólnoty i ludzkiej solidarności.

- R E K L A M A -

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego radnym wszystkich kadencji, byłym prezydentom, oraz pracownikom kutnowskiego samorządu składam serdeczne podziękowania za zaangażowanie i zapał, z jakimi budowali i nadal tworzą naszą małą ojczyznę.

Zbigniew Burzyński
Prezydent Miasta Kutna

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: