Dziewczyny z kalendarza – czyli cały rok z Królową Róż

Za nami dekada panowania Królowej Róż – czyli najpiękniejszych, charyzmatycznych i wyjątkowych kobiet w Kutnie. To one przez całe Święto Róży symbolicznie przejmują władzę nad miastem, stają się twarzą imprezy i miasta, są swojego rodzaju różanym ambasadorem. Tegoroczna Królowa to Alicja Strupagiel. Wygrała casting i dołączyła do prestiżowego grona pięknych i niebanalnych kutnianek. Łącznie więc jest ich już 11. Przyszedł więc najwyższy czas na zaprezentowanie wszystkich pań, które dumnie nosiły miano Królowej Róż. I to w bardzo przystępnej formie, bo kalendarzowej.

- R E K L A M A -

W trakcie Święta Róży będzie można kupić niezwykłą edycję kalendarza na rok 2020 ze zdjęciami autorstwa Adama Pietrusiaka – bacznego obserwatora kulturalnego życia Kutna. Z kolei koordynatorem całości projektu jest kierownik Centrum Teatru, Muzyki i Tańca – Krzysztof Ryzlak. Makijażem i stylizacją zajęła się Marta Dankowska z Art en face, a kompozycje i ozdoby florystyczne wykonała Agnieszka Dąbrowska-Walczak.

Wszystkie Królowe były fotografowane w ważnych dla Kutna miejscach, istotnych historycznie, kulturowo i symbolicznie. I tak oto zobaczymy Wioletę Maciejewską (Królową Róż 2009) na tle Kutnowskiego Domu Kultury, Kamilę Banasiak (Królową Róż 2010) w Parku Traugutta, Ewelinę Stankiewicz (Królową Róż 2011) przed Państwową Szkołą Muzyczną I i II stopnia im. K. Kurpińskiego, Anikę Koralewską (Królową Róż 2012) przy Urzędzie Stanu Cywilnego (Willi doktora A. Troczewskiego), Martę Wiśniewską (Królową Róż 2013) na kutnowskim dworcu, Karolinę Matusiak (Królową Róż 2014) przed Dworkiem Modrzewiowym, Magdalenę Kabę (Królową Róż 2015) na tle Willi Izaaka Holcmana, Dominikę Walczak (Królową Róż 2016) na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, Gabrielę Czajkowską (Królową Róż 2017) przy Dworze Szomańskich, Julię Kaźmierczak (Królową Róż 2018) w Parku Wiosny Ludów i Alicję Strupagiel – tegoroczną Królową – na ulicy Królewskiej. Rzecz jasna – nasze Królowe mogą wszystko, ale na pewno nie będą skracać roku kalendarzowego. Dlatego na 12 grudniowym zdjęciu pojawią się wszystkie.

- R E K L A M A -

Wszystkie Królowe zobaczyć będzie można w kalendarzu, ale też i na żywo, już 6 września w trakcie pokazu towarzyszącemu otwarciu Ogólnopolskiej Wystawy Róż. Same kalendarze będzie można kupić w cenie 25 złotych w trakcie Święta Róży w Kutnowskim Domu Kultury, w sklepie Kasia i w cukierni Wasiakowie.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: