REKLAMA
wtorek, 28, czerwiec 2022
REKLAMA

„Dziewiątka” w krajowym finale turnieju o bezpieczeństwie w ruchu drogowym (ZDJĘCIA)

Finał wojewódzki XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym został podsumowany. Wyłoniono najlepsze drużyny, które będą reprezentować województwo łódzkie podczas finału krajowego. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa numer 9 w Kutnie. Serdecznie gratulujemy uczniom i opiekunom i trzymamy kciuki na finale krajowym.

poniżej dalsza część artykułu

13 maja 2022 roku na terenie  Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi – Oddział Terenowy w Piotrkowie Trybunalskim, odbyły się eliminacje wojewódzkie XLIII  Turnieju „BRD” tj. Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorzy którymi byli  Polski Związek Motorowy – Zarząd Okręgowy w Łodzi, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi, Kuratorium Oświaty w Łodzi, Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego oraz Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi, wspólnie podkreślali, że Turniej BRD, (który powrócił po dwuletniej przerwie związanej z czasem pandemii Sars-Cov2)  zawsze  wpisywał  się w stałą formę pracy profilaktycznej propagującej bezpieczeństwo rowerzystów i  promującej bezpieczne postawy w ruchu drogowym.

W przeprowadzonych eliminacjach wojewódzkich  brały udział zwycięskie drużyny wyłonione podczas eliminacji powiatowych. Konkurs składał się z kilku etapów: pierwszy to część teoretyczna, gdzie uczniowie odpowiadali na pytania testowe przygotowane przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

poniżej dalsza część artykułu

Drugi zaś to sprawdzenie umiejętności praktycznych, a spośród nich rowerowy tor przeszkód, jazda obserwowana po miasteczku ruchu drogowego, które odbywały się pod czujnym okiem egzaminatorów Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i policjantów. Ostatnim etapem było praktyczne udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej pod okiem ratowników medycznych.

W grupie I – (rocznik 2010 i młodsi) na podium znaleźli się :

poniżej dalsza część artykułu

I Miejsce

Szkoła Podstawowa nr 9 w Kutnie, reprezentanci powiatu kutnowskiego

poniżej dalsza część artykułu

w składzie Damian Cywka, Jakub Wawer, Nikodem Wikiński.

II Miejsce

Szkoła Podstawowa nr 2 w Sulejowie, reprezentanci powiatu piotrkowskiego

w składzie Kacper Krawczyk, Jakub Wudarczyk, Oliwia Bies

III Miejsce

Szkoła Podstawowa w Kwaskowie, reprezentanci powiatu sieradzkiego

w składzie Julia Flis, Filip Barański, Marcin Pawlak

W grupie II –  na podium znaleźli się :

I Miejsce

Szkoła Podstawowa nr 1 w Koluszkach, reprezentanci powiatu łódzkiego wschodniego

w składzie Szymon Garbarski, Igor Rzesiewski, Karol Kazimierczak

II Miejsce

Szkoła Podstawowa w Gomulinie, reprezentanci powiatu piotrkowskiego

w składzie Damian Sztuk, Patryk Zuzański, Krzysztof Kołba

III Miejsce

Zespół Szkół w Kwiatkowicach, reprezentanci powiatu łaskiego

w składzie Szymon Krysiak, Samuel Linder, Kacper Sompolski

1 czerwca 2022 roku województwo łódzkie na finale krajowym XLIII Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym (Grupa II) odbywającym się w Nidzicy nasze województwo reprezentować będzie Szkoła Podstawowa nr 1 w Koluszkach.

6 czerwca 2022 roku województwo łódzkie na finale krajowym XLIII Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym (Grupa I) odbywającym się w Białymstoku nasze województwo reprezentować będzie Szkoła Podstawowa nr 9 w Kutnie.

Zwycięskim drużynom bijemy brawo, wszystkim uczestnikom  gratulujemy wiedzy. Składamy również  podziękowania opiekunom drużyn wyrażając głęboki szacunek dla Waszej pracy, jednocześnie  życzymy  dalszych sukcesów, a także satysfakcji z wykonywanej pracy.

(Źródło: KPP Kutno)reklama

Warto przeczytać:

reklama