REKLAMA
środa, 18, maj 2022
REKLAMA

Dziś będą protestować w Kutnie. Chodzi o tzw. „Lex TVN”

Dziś w całej Polsce, a także w Kutnie mają odbyć się protesty związane z przyjęciem przez Sejm RP tak zwanego "Lex TVN".

poniżej dalsza część artykułu

Za organizację dzisiejszej manifestacji, jaka ma odbyć się o 19.00 na Placu Piłsudskiego w Kutnie odpowiada Platforma Obywatelska. – Zapraszamy państwa i każdego komu są bliskie wolne media dziś o 19 na pl. Piłsudskiego” – zachęcają przedstawiciele PO.

Czym jest Lex TVN? To przyjęta przez media nazwa na określenie projektu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Chodzi o zmianę zapisu dotyczącego udzielenia koncesji w przypadku mediów z zagranicznym kapitałem (spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego). Pojawiły się głosy, że proponowane przepisy mogą uderzyć właśnie w TVN, którego właścicielem jest amerykańskie Discovery, zarządzające stacją za pośrednictwem spółki zarejestrowanej w Holandii.

poniżej dalsza część artykułu

W piątek, 17 grudnia 2021, media obiegła informacja, że Lex TVN niespodziewanie wrócił do Sejmu. Sejmowa komisja kultury i środków przekazu zebrała się niespodziewanie o godz. 13 i wróciła do ustawy o radiofonii i telewizji, którą we wrześniu odrzucił Senat. Lex TVN zostało przyjęte przez Sejm, teraz trafi do prezydenta – informuje se.pl.

Władze TVN stworzyły apel w obronie stacji, który można podpisać online. Więcej przeczytać można o tym tutaj.

reklama

Warto przeczytać:

reklama