Dziś kolarze przejadą przez Kutno! Będą utrudnienia w ruchu

Jutro, po raz kolejny do Kutna zawita peleton 32. Międzynarodowego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. W 2019 roku w Mieście Róż miała miejsce meta jednego z etapów tego wyścigu. Tym razem sportowcy w Kutnie będą rozpoczynać ściganie.

Zanim wszyscy uczestnicy wyścigu pojawią się na trasie, będzie miała miejsce oficjalna dekoracja liderów klasyfikacji drużynowej wyścigu po pierwszym etapie. Prezentowani będą też liderzy poszczególnych klasyfikacji. Później kolarze wystartują w tak zwanym starcie ostrym – wyjaśnia Paweł Szczepanik, kierownik Biura Sportu i Turystyki w UM Kutno.

- R E K L A M A -

Start 2. Etapu wyścigu zaplanowany jest na środę 23 czerwca na godz. 18:00. Kolarze będą ścigać się na prawie 100-kilometrowej trasie z Kutna do Płocka z lotnym finiszem w Gąbinie. W związku z organizacją wyścigu kierowcy będą musieli liczyć się z pewnymi utrudnieniami na drogach. W środę od 9:00 do 22:00 zamknięta będzie ulica Kościuszki od skrzyżowania z ul. Barlickiego do skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego oraz ulica Wyszyńskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Papieża Jana Pawła II. Dodatkowo od 17:00 do 20:00 zamknięte dla ruchu będą skrzyżowania ulic Witosa i Barlickiego oraz Joselewicza i Zamenhofa.

Ponadto na główniej trasie wyścigu ruch zostanie wstrzymany na pół godziny przed przejazdem peletonu i odblokowany niezwłocznie, gdy będzie to możliwe, po przejeździe trasy przez kolarzy.

- R E K L A M A -

Początek trasy 2. Etapu 32. Międzynarodowego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków:
Start zaplanowany jest na ulicy Królewskiej, peleton pojedzie w kierunku Placu Piłsudskiego, następnie skieruje się ulicą Narutowicza w stronę Ronda Solidarności. Z ronda grupa kolarzy skręci w ul. Mickiewicza a następnie w ul. Łęczycką, ul. Matejki, ul. Fałata i Przemysłową. Przejazd ulicą Przemysłową do ulicy Krośniewickiej. Na skrzyżowaniu z ul. Krośniewickiej w ul. Zbożową do skrzyżowania z drogą nr 92 w kierunku Woźniakowa.

źródło: UM Kutno

Zobacz zdjęcia z ostatniej wizyty kolarzy w Kutnie:- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: