reklama
reklama

Dziś kolejny protest w Kutnie. Będą blokować przejścia dla pieszych

Osoby, które nie zgadzają się z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego dziś znów wyjdą na ulice Kutna.

Jak zapowiada Sebastian Walczak, organizator protestów, dziś późnym popołudniem w Kutnie odbędzie się kolejny protest. Manifestanci mają spacerować po przejściach dla pieszych i sparaliżować ruch w mieście. To już kolejna taka demonstracja.

- R E K L A M A -

Przypomnijmy, w całym kraju protesty odbywają się od piątku 23 października. W Kutnie do tej pory obyło się bez większych incydentów.

– Mimo że aura nie sprzyja, to na każdym z protestów jest od kilkudziesięciu aż do kilkuset protestujących. Kobiety wiedzą, że stawką jest ich wolność, a rolą mężczyzn jest je wspierać. Z mojej strony mogę obiecać, że będę wspierał kobiety tak długo, jak starczy mi sił i tak długo, jak one będą chciały protestować. Będąc w Warszawie na niedawnym wielkim strajku, widziałem jak wielka jest determinacja Polek i to daje mi siłę na dalsze działanie – komentuje Sebastian Walczak z Nowej Lewicy, organizator kutnowskich protestów. •

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: