Dziś latynoskie rytmy w centrum Kutna, wystąpi Trio Mariachi

Dziś w centrum Kutna odbędzie się wyjątkowy koncert w wykonaniu Trio Mariachi. Latynoskich artystów będzie można spotkać na Placu Wolności, ulicy Królewskiej i na Placu Piłsudskiego.

- R E K L A M A -

Trio Mariachi – uliczna balanga – tak powiedział o nich Wojciech Cejrowski. Jest w tym sporo prawdy, to grupy składające się z trzech lub więcej muzyków. Forma popularna na początku w Meksyku, później już szerzej w Ameryce Łacińskiej, a teraz i w Polsce. Nazwa pochodzi od słowa francuskiego mariage, czyli ślub, impreza na którą najczęściej wynajmuje się takie zespoły. Nie tylko na ślub. Mariachi angażuje się na pogrzeby, żeby byli tłem do oświadczyn, na imieniny, albo żeby kogoś przeprosić.

Trio Mariachi to zespół złożony z latynoskich muzyków. Wszyscy świetnie znają piosenki, które wykonują. Łatwo wpadają w ucho i się zapamiętują. Dzięki swojej nośności obecne są i we współczesnych filmach i repertuarach gwiazd muzycznych światowego formatu.

- R E K L A M A -

Trio Mariachi już po raz drugi wystąpią w Kutnie. 5 sierpnia w piątek od godz. 18:00 spotkamy ich na Placu Wolności, na ul. Królewskiej oraz na Placu Piłsudskiego!

Tak Trio Mariachi grali w Kutnie w zeszłym roku:


fot. Łukasz Stasiak / Kutnowski Dom Kultury- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: