reklama
reklama

Dziś Międzynarodowy Dzień Strażaka

Dziś, w dniu wspomnienia w kościele katolickim Świętego Floriana, obchodzimy Międzynarodowe Święto Strażaków.

Święto zainicjował australijski strażak J.J. Edmondson z Melbourne na pamiątkę tragicznie zmarłych pięciu kolegów-strażaków (Matta, Stuarta, Jasona, Garry’ego i Chrisa) 2 grudnia 1998 roku w Linton. Próbowali ratować czyjeś życie i mienie w czasie pożaru, jak robią to strażacy na całym świecie.

- R E K L A M A -

Oficjalnie święto zostało ustanowione w 2002 roku, przez Sejm RP, przy nowelizacji ustawy o Państwowej Straży Pożarnej (PSP) z 1991 roku. Dodany artykuł (art. 30a) formalnie ustanawia Dzień Strażaka. W Polsce świętuje w tym dniu zarówno Państwowa, jak i Ochotnicza Straż Pożarna.

Wszystkim strażakom oraz druhom Ochotniczych Straży Pożarnych z Kutna i powiatu kutnowskiego składamy wyrazy szacunku za poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego. Życzymy Wam bezpiecznej służby, dużo zdrowia oraz wszelkiej pomyślności!

- R E K L A M A -

Straż świętuje 30-lecie

W tym roku Państwowa Straż Pożarna obchodzi trzydziestolecie swojego istnienia. Z tej okazji wczoraj, 3 maja, kutnowscy strażacy pojawili się w centrum miasta z ciekawą wystawą. Z bliska zobaczyć wozy bojowe, a także sprzęt strażacki – zarówno ten aktualny, jak i sprzed lat.

źródło: własne/wikipedia

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: