reklama
reklama

Dziś niedziela handlowa i ważna zmiana w sklepach

Dziś ostatnia w najbliższych tygodniach niedziela handlowa. Należy pamiętać o obostrzeniach w handlu, które zostały wprowadzone w związku z epidemią. W ten weekend wprowadzono również ważną zmianę.

Najbliższa niedziela handlowa przypadnie dopiero za dwa miesiące, 28 czerwca 2020. We wszystkie pozostałe obowiązywać będzie zakaz handlu. Z siedmiu handlowych niedziel w 2020 roku pozostały jeszcze tylko cztery – wspomniana 28 czerwca, 30 sierpnia, a później dopiero pod koniec roku – 13 i 20 grudnia.

- R E K L A M A -

Bez godzin dla seniora w weekend

W ten weekend wprowadzono ważną zmianę w trakcie zakupów. Otóż w sobotę i niedzielę nie obowiązują tak zwane godziny dla seniorów.

Godziny dla seniorów wprowadzono we wszystkich sklepach 31 marca 2020. Według tego prawa sklepy i równe punkty np. Poczta Polska w godzinach 10-12 otwarte były tylko dla osób, które skończyły 65 lat.

- R E K L A M A -

Warto dodać, żę „godziny dla seniorów” nadal obowiązywać będą od poniedziałku do piątku.

Więcej osób wejdzie do sklepów

Przypominamy także o nowych zasadach obowiązujących w sklepach. Od poniedziałku 20 kwietnia więcej osób jednorazowo zrobi zakupy. Wprowadzono zmiany:

- R E K L A M A -
  • do sklepów o powierzchni mniejszej niż 100 m2 wejdzie maksymalnie tyle osób, ile wynosi liczba wszystkich kas lub punktów płatniczych pomnożona przez 4.
  • w sklepach o powierzchni większej niż 100 m2 na 1 osobę musi przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni

We wszystkich obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust, a także noszenia rękawiczek ochronnych.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: