reklama

Dziś pierwsze koncerty. Kto wystąpi na Pl. Piłsudskiego?

Dziś początek występów w ramach 45. Święta Róży. Na Placu Piłsudskiego odbędą się trzy koncerty i zapewne każdy znajdzie coś dla siebie!

- R E K L A M A -

O 18:15 wystąpi zespół GooseBumps, o 20:00 Big Day, zaś o 21:30 Balkanscream.

GooseBumps to siedmiu energetycznych i bardzo zdolnych facetów. Każdy z nich to niewątpliwie nietuzinkowe postacie, które na scenie stanowią bardzo zgraną grupę. Muzyka, którą tworzą to przekrój repertuaru Pop, Electronic, Hip-Hop oraz R&B.

- R E K L A M A -

Zespół Big Day powstał w lipcu 1992 roku w Olsztynie. Swój pierwszy koncert zagrał 30 sierpnia 1992 i na ten dzień grupa datuje swoje urodziny. W grudniu 1992 dokonali swoich pierwszych profesjonalnych nagrań, które posłużyły jako materiał promocyjny przedstawiany rozgłośniom radiowym i firmom fonograficznym. Od początku istnienia grupy jej filarami są Ania Zalewska i Marcin Ciurapiński. Harmonia głosów Ani i Marcina jest niepowtarzalna i natychmiast rozpoznawalna. Muzykę zespołu określa się mianem przebojowego rocka nawiązującego do tradycji lat 60-tych, oraz gitarowej muzyki angielskiej z lat 90-tych. Jednak z czasem Big Day pokazał, że posiada własny, wypracowany styl – po prostu styl zespołu Big Day. Mają na koncie osiem wydanych płyt autorskich i dwa albumy „Best of” – jeden w cyklu „Niepokonani” i drugi w sepcjalnej serii dla Empiku. Płyty rozeszły się w niemal półmilionowym nakładzie.

BALKANSCREAM jest siedmioosobowym kolektywem muzycznie przeplatającym folk bałkański, crossroad jazz, etno i elektronikę, tworząc niepowtarzalny język zespołu. W skład zespołu wchodzą takie instrumenty dęte jak klarnet, trąbka, saksofon sopranowy a ponadto gitara, mandola, gitara basowa, etniczne perkusjonalia, perkusja oraz elektroniczne chóry bułgarskie. Pełne żywiołowości koncerty, pokazują, że jest to ten rodzaj muzyki, który uszczęśliwia zarówno słuchaczy, jak i twórców. Nowoczesna muzyka bałkańska ,to recepta BALKANSCREAM na oczarowanie słuchacza dźwiękami, których nigdy dosyć.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: