Dziś ruszyły zapisy na szczepienia dla kolejnej grupy wiekowej. Można zapisać się przez SMS

22 stycznia o godz. 6:00 ruszyły zapisy na szczepienie przeciw Covid-19 dla osób w wieku od 70 do 79 lat. W ciągu pierwszych trzech godzin zarejestrowało się 150 tys. osób. Szef KPRM Michał Dworczyk zapewnia, że każdy senior w Polsce ma gwarancję zaszczepienia. Uruchomiliśmy nowe formy zapisu. Zachęcamy do skorzystania z rejestracji przez SMS lub online.

- R E K L A M A -

Kolejna grupa osób może zapisywać się na szczepienie przeciwko Covid-19. Uruchomiliśmy rejestrację dla seniorów w wieku od 70 do 79 lat. To ok. 2,7 mln osób. – Zainteresowanie rejestracją na szczepienie przez tę grupę osób jest bardzo duże – informował kilka godzin po uruchomieniu rejestracji Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera Rady Ministrów i pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień.

Ogromne zainteresowanie szczepieniami

- R E K L A M A -

W ciągu pierwszych trzech godzin na przyjęcie szczepionki przeciwko Covid-19 zapisało się 150 tys. osób w wieku od 70 do 79 lat. Wielu seniorów próbowało się połączyć z infolinią 989. Odnotowaliśmy nawet 300 tys. połączeń na jedną minutę. Tak duże obciążenie spowodowało chwilowe trudności. – Mieliśmy bardzo duży napór dzwoniących, system był przeciążony. Ale usprawniamy działanie infolinii 989 – mówił Marek Zagórski, sekretarz stanu i pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa. – Obecnie na infolinii pracuje już 2000 konsultantów. Ponieważ dzwoniących mamy także bardzo wielu, uruchomiliśmy automatyczną rejestrację, która będzie uruchamiana w przypadku braku połączenia z konsultantem – wyjaśniał Marek Zagórki.

Każdy senior z gwarancją otrzymania szczepionki

- R E K L A M A -

Do końca I kwartału tego roku szczepionkę przeciwko Covid-19 w Polsce przyjmie 3 mln 100 tys. osób. – Mamy system przygotowany na zacznie większą skalę szczepień – mówił Michał Dworczyk. – Jednak z uwagi na niezależne od nas ograniczone wielkości dostaw, nie będziemy w stanie zaszczepić w tym czasie większej liczby osób – przypominał szef KPRM.

Według danych na godz. 10:00 (22.01.2021 r.) w całym kraju wolnych było 150 tys. terminów na szczepienie. 2 mln 950 tys. seniorów w wieku 70+ oraz osób z etapu 0 (m.in. personel medyczny) już zostało zarejestrowanych lub zaszczepionych. Jeśli zdarzy się, że osoba uprawniona do szczepień nie znajdzie terminu w pierwszej kolejności, konsultanci oddzwonią do niej, gdy tylko dostępne będą nowe terminy szczepień. – Każdy senior ma zapewnioną gwarancję otrzymania szczepionki – zapewnił Michał Dworczyk.

Jak zapisać się na szczepienie?

Jest kilka możliwości rejestracji na szczepienie. Zainteresowani mogą zadzwonić na infolinię 989, wyłać SMS o treści SzczepimySie pod numer 664 908 556, skorzystać z e-rejestracji lub zapisać się telefonicznie bezpośrednio w punkcie szczepień. Pamiętaj! Jeśli chcesz skorzystać z ostatniej opcji, nie musisz udawać się do punktu szczepień. Wystarczy, że tam zatelefonujesz.

  1. Zadzwoń na infolinię 989

Infolinia jest bezpłatna i całodobowa. Jeśli nie jesteś w stanie sam zadzwonić, poproś o pomoc rodzinę lub sąsiada. Przed połączeniem przygotuj Twój numer PESEL i kod pocztowy. Po połączeniu z konsultantem podaj swoje imię i nazwisko, PESEL i numer kontaktowy (opcjonalnie). Wybierz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Po rozmowie na podany numer telefonu otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Jeśli nie uda Ci się połączyć z konsultantem, zostaniesz przekierowany do automatycznej rejestracji. Automat zaproponuje Ci kilka opcji, wybierz „Chcę zapisać się na szczepienie”. Zostaniesz poproszony o podanie numeru PESEL i Twojego kodu pocztowego. Potem wybierzesz dla siebie dogodny termin na przyjęcie szczepionki przeciwko Covid-19.

Ważne! Dla każdego pacjenta, który nie otrzyma terminu po kontakcie z infolinią, konsultanci oddzwonią, gdy dostępne będą nowe terminy szczepień.

  1. Wyślij SMS

To nowa forma rejestracji. Wyślij SMS na numer 664 908 556 o treści: SzczepimySie. System pokieruje Cię krok po kroku: najpierw zostaniesz poproszony o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.

Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.

Sprawdź szczegóły dotyczące rejestracji przez SMS – kliknij.

  1. Skorzystaj z e-Rejestracji

e-Rejestracja dostępna jest na stronie pacjent.gov.pl. Pamiętaj, że możesz skorzystać z tego sposobu, jeśli masz Profil Zaufany (sprawdź, jak łatwo go założysz).

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

  1. Zapisz się w punkcie szczepień

Do dyspozycji osób, które chcą skorzystać z darmowej szczepionki przeciwko Covid-19 jest blisko 6000 punktów szczepień w całym kraju. Także bezpośrednio w punkcie może zarejestrować się na szczepienie. Mapa z lokalizacjami wszystkich punktów dostępna jest tutaj.

Ważne! Osoby, które ukończyły 80 lat, wciąż mogą zapisywać się na szczepienie. Rejestrację dla tej grupy wiekowej rozpoczęliśmy 15 stycznia. Zatem od 22 stycznia dodajemy kolejną grupę osób (70 – 79 lat). 

Zachęcamy do rejestracji przez telefon lub przez internet. Dbajmy o siebie i innych, stosując wciąż obowiązujące zasady bezpieczeństwa. Rejestracja przez telefon lub online jest prostą, ale też najbezpieczniejszą formą zapisu.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: