REKLAMA
niedziela, 26, czerwiec 2022
REKLAMA

Dziś w bibliotece początek „Greckich impresji”

poniżej dalsza część artykułu

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie projekcją filmu Grek Zorba M.Cacoyannisa rozpoczyna dziś Greckie impresje. Film, w którym będzie można obejrzeć znakomitą rolę Anthonego Quinna należy do klasyki kina.

Basil, nieśmiały pisarz przybywa z Anglii na piękną grecką wyspę – Kretę. Poznaje tam Alexisa Zorbę, pogodnego, towarzyskiego Greka. Gdy Zorba podejmuje pracę w opuszczonej kopalni Basila, rozpoczyna się dla Anglika ważna lekcja – z obserwatora świata, staje się powoli jego częścią. Optymizm i zaraźliwa radość życia Zorby są tak silne, że nawet przeciwności losu nie są w stanie zburzyć pogody jego ducha.) Film z polskimi napisami, dla wytrwałych kawa i herbata.

W ramach Greckich impresji ponadto będzie można uczestniczyć w Lekcji czytania książki A,.Michalopoulou Dlaczego zabiłam moją najlepsza przyjaciółkę prowadzoną przez Agnieszkę Wolny-Hamkało z Tygodnika Powszechnego (18.04 o godz.13.00), a także w warsztatach tańca greckiego prowadzonych przez Patrycję Lichą (19.04. o godz.11.00).

poniżej dalsza część artykułu

Na zakończenie greckich dni w bibliotece- spotkanie z pisarzem Makisem Tsitasem
19.04 o godz.18.00. Wejściówki i zapisy na warsztaty w Czytelni.

reklama

Warto przeczytać:

reklama