reklama
reklama

Dziś znów za darmo rozdadzą chryzantemy. Wiadomo w jakich godzinach (ZDJĘCIA/WIDEO)

Wspólna akcja ARiMR i Starostwa Powiatowego w Kutnie dotycząca rozdawania chryzantem cieszyła się w ostatnich dniach wielkim zainteresowaniem i będzie kontynuowana jeszcze dziś.

– Zainteresowanie mieszkańców jest ogromne, kwiaty będą rozdawane jeszcze tylko dziś. Ostatnia dostawa będzie miała miejsce około godziny 15 – mówi Tomasz Walczewski, członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

- R E K L A M A -

Kwiaty rozdawane będą na placu przed Wydziałem Komunikacji i Drogownictwa przy ul. Królowej Jadwigi 7. Starostwo pozyskało łącznie ponad 6,5 tysiąca kwiatów – zarówno ciętych, jak i doniczkowych. W akcję zaangażowano 12 dostawców kwiatów z naszego regionu.

Producenci kwiatów nie kryją zadowolenia ze wspólnej akcji ARMiR i Starostwa Powiatowego w Kutnie.

- R E K L A M A -

Gdyby cmentarze na Wszystkich Świętych były otwarte, to my byśmy sprzedali te kwiaty i wszystko byłoby dobrze. A tak pojawił się duży problem, ale na całe szczęście zorganizowano akcję pomocową i ARMiR odkupił od nas kwiaty – mówi Krystyna Gmerek, jedna z producentek kwiatów z Kutna.

Kobieta jest zbudowana postawą wielu osób, które po ogłoszeniu decyzji związanej z zamkniętymi cmentarzami dosłownie ruszyły na pomoc.

- R E K L A M A -

– Akcja „pomóż kwiaciarzowi” była piękna, dużo osób do nas podjeżdżało. Mieliśmy symboliczną cenę, bo wówczas nie wiedzieliśmy jeszcze o akcji ARMiR, ale wiele osób kupowało od nas kwiaty, nawet do bloków na balkony. To była taka solidarność, aż płakać ze wzruszenia się chciało. Dobrze, że ARMiR teraz też wyciągnął do nas pomocną dłoń, bo kwiaty trafią do innych osób, a nie na śmietnik – dodaje pani Krystyna.

Producenci kwiatów podkreślają, że dla nich to bardzo ciężki rok.

– My jako producenci bratków czy stokrotek już wiosną byliśmy dotknięci obostrzeniami i tym, że zamknięto na przykład targowiska. Wiosna była więc ciężka, a teraz jeszcze doszły te zamknięte cmentarze. To nasz dochód na przetrwanie zimą i inwestycje wiosną. Zimą nie mamy dochodów – mówi kobieta.- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: