reklama
reklama
reklama
reklama

Efektowna Odyseja Napoleońska w Leszczynku. Wystrzały, pokazy i wiele atrakcji (ZDJĘCIA)

Leszczynek stał się dziś po raz kolejny areną II Odysei Napoleońskiej! W gminie Kutno pojawiło się wielu rekonstruktorów, którzy sprawili, że można było poczuć się jak w wehikule czasu.

- R E K L A M A -

Impreza rozpoczęła się o 15:00 – wówczas nastąpiło jej uroczyste otwarcie przy efektownym marszu wojsk na czele z Napoleonem Bonaparte. Nie brakowało przemówień m.in. Wójt Gminy Kutno Justyny Jasińskiej i żywej lekcji historii – rys historyczny kampanii 1812-1813 przedstawił Jacek Saramonowicz. Warto wspomnieć, że tegoroczna Odyseja nawiązuje właśnie do kampanii napoleońskiej z 1813 roku i udziału w niej pułkownika Antoniego Górskiego ze Strzegocina.

Później można było poczuć się jak na polu bitwy. Publiczność z bliska obejrzała pokaz musztry pododdziału piechoty wojsk Księstwa Warszawskiego oraz pokaz artyleryjski. Była też inscenizacja potyczki z Moskalami.

- R E K L A M A -

Ponadto podczas imprezy rozstrzygnięto konkurs Kół Gospodyń Wiejskich – przygotowywano potrawy z czarnego ziemniaka.

Były też występy dziecięco-młodzieżowego zespołu pieśni i tańca Leszczynki oraz koncert Orkiestry Gminy Kutno. Ponadto przygotowano specjalny namiot sztabowy Napoleona, który można było odwiedzić i zwiedzić.

II ODYSEJA NAPOLEOŃSKA – ZOBACZ ZDJĘCIA:- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: