reklama

Efektowne Dni Otwartych Koszar na Sklęczkach. Żołnierze z 92 Batalionu Lekkiej Piechoty w akcji! [ZDJĘCIA/WIDEO]

Za nami kolejny efektowny dzień na Sklęczkach. Wprawdzie X Odyseja Historyczna już się zakończyła, ale dziś byliśmy świadkami Dni Otwartych Koszar.

- R E K L A M A -

W niedzielę od 10.00 z bliska można było obejrzeć sprzęt i wyposażenie żołnierzy 92 Batalionu Lekkiej Piechoty w Kutnie. Odbyła się także wyjątkowa msza polowa na terenie starej strzelnicy na Sklęczkach.

Gwoździem programu były jednak efektowne pokazy wybranych elementów szkolenia żołnierzy 92 Batalionu Lekkiej Piechoty w Kutnie. Udział w nich wzięli także strażacy z Wojskowej Straży Pożarnej oraz OSP z Leszczynka i Wierzbia. Jak już przyzwyczaiła się kutnowska publiczność, na Sklęczkach było widowiskowo, nie zabrakło dymu, granatów i strzałów! Na zakończenie wydarzenia publiczność została zaproszona na przepyszną wojskową grochówkę.

- R E K L A M A -

– Mieliśmy zaszczyt gościć społeczeństwo zarówno miasta Kutno jak i powiatu kutnowskiego na Dniach Otwartych Koszar, w ramach których można było zobaczyć sprzęt jakim dysponujemy, przymierzyć wyposażenie żołnierza lekkiej piechoty. To co najbardziej zgromadziło ludzi to przedstawienie elementów szkolenia batalionu lekkiej piechoty czy wojsk obrony terytorialnej. Były to przedstawienia w dwóch blokach. W bloku tematycznym kryzysowym i taktycznym – podsumował w rozmowie z portalem PanoramaKutna.pl podpułkownik Arkadiusz Wypych, dowódca 92. Batalionu Lekkiej Piechoty w Kutnie.

– Dziś mogliśmy zaobserwować zajęcia programowe żołnierzy naszego batalionu, gdzie odbywają się one cyklicznie weekendowo. Bardzo dobrze stało się, że zbiegły się z datą X edycji Odysei Historycznej i my wkomponowaliśmy się tu w ostatnim dniu tego wydarzenia. Mogliśmy pokazać i przedstawić swoje uzbrojenie, a także porozmawiać z chętnymi, którzy chcą wstąpić w szeregi żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom naszych zajęć, było widać, że byli zaangażowani razem z nami. Dziękujemy za liczną frekwencję na dniach otwartych i cieszymy się, że możemy tutaj razem z wami mieszkać, żyć, służyć wam i was bronić – dodawał starszy chorąży sztaby Jarosław Dzięgielewski z 92. Bataliony Lekkiej Piechoty.

- R E K L A M A -

Zobaczcie zdjęcia i wideo:

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: