reklama
reklama

Efektowne pokazy wyszkolenia policyjnych psów z udziałem kutnowskich czworonogów [ZDJĘCIA]

W Mundurowym Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi przy ul. Klaretyńskiej 9 odbył się pokaz wyszkolenia policyjnych psów służbowych. Podczas spotkania przewodnicy prezentowali umiejętności swoich czworonożnych partnerów. W pokazie wzięły udział między innymi – Luba i Negat, czworonożni funkcjonariusze z kutnowskiej policji wraz ze swoimi przewodnikami.

Uczestnicy mogli podziwiać m.in. posłuszeństwo psów, obronę opiekuna psa przed napastnikiem, czy pościg bez kagańca za osobą podejrzaną. Funkcjonariusze opowiadali o swojej codziennej służbie z psem, o silnej więzi jaka panuje między nimi.

- R E K L A M A -

Zwrócili uwagę, że praca z psem to połączenie służby z pasją. Licealiści dowiedzieli się w jakich kategoriach psy są szkolone (patrolowe, patrolowo- tropiące, tropiące, do wyszukiwania zapachów narkotyków i do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych oraz do wyszukiwania zapachów zwłok ludzkich), oraz że psy szkolą się w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Opiekunowie psów poinformowali również jakie wymagania muszą spełniać i jakie predyspozycje powinni posiadać kandydaci, aby wstąpić w szeregi Policji, a następnie zostać przewodnikiem psa służbowego. Pokaz tresury jak i przybliżenie realiów służby funkcjonariuszy spotkały się z dużym zainteresowaniem licealistów, którzy niebawem zasilą szeregi policji województwa łódzkiego.

- R E K L A M A -

Osoby zainteresowane pełnieniem służby w Policji mogą złożyć komplet dokumentów w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi przy ul. Lutomierskiej 108/112. Szczegółowe informacje dotyczące doboru do policji znajdują się na stronie Wydziału Doboru KWP w Łodzi, kontakt telefoniczny pod numerem 47 841 49 08.
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: