reklama
reklama

Efektywne ciepło – poznaj nowoczesny system kontroli pomp ciepła

Zastosowanie pomp ciepła niesie ze sobą wiele korzyści zarówno dla środowiska, jak i portfela. Jest to rozwiązanie oszczędne, wygodne i wielofunkcyjne. Aby ogrzewanie było jeszcze bardziej efektywne, warto wybrać odpowiedni rodzaj pompy dla danego budynku oraz zastosować dodatkowe innowacyjne wyposażenie.

- R E K L A M A -

Pompa ciepła powietrzna – jaki typ wybrać?

PCCO MONO to pompa ciepła powietrzna typu monoblok. Jej montaż nie wymaga dodatkowych kwalifikacji i uprawnień FGAZ posiadanych przez instalatora ani specjalistycznych narzędzi. Koszt montażu i serwisu pompy monoblok jest niższy niż w przypadku pompy typu split.

Dzięki wyposażeniu w innowacyjny Moduł Zabezpieczający PZ HX jednostka zewnętrzna pompy monoblok może być bezpośrednio podłączona do obiegu wody grzewczej. Stosowanie glikolu, pompy obiegowej oraz pośredniego wymiennika ciepła nie jest konieczne.

- R E K L A M A -

System Ekontrol – nowoczesny i zdalny nadzór nad pompą

Innowacyjny system Ekontrol opracowany został przez firmę Hewalex. Pozwala nadzorować pracę instalacji solarnych, pomp ciepła PCCO (w tym typu monoblok), pomp ciepła wody użytkowej PCWU i instalacji solarnych. Działa zarówno na komputerach, tabletach, jak i smartfonach. Umożliwia kompleksową obsługę sterowników, w tym nastawianie temperatur, włączanie i wyłączanie urządzeń i ustawianie parametrów eksploatacyjnych.

Zdalny system Ekontrol to podgląd stanu pracy i temperatur roboczych urządzeń oraz alarmowanie o wszelkich nieprawidłowościach w działaniu pomp ciepła i instalacji grzewczych. Prezentuje również przejrzyste tabele i wykresy ukazujące statystyki chwilowe, jak i archiwizowane urządzeń grzewczych.

- R E K L A M A -

W jakich przypadkach przydaje się system Ekontrol?

Ekontrol to przede wszystkim optymalizacja i efektywne działanie pomp ciepła i innych urządzeń. Stosowanie zdalnego systemu kontroli pomoże w zaoszczędzeniu dodatkowych środków, włączeniu pompy przed powrotem do domu lub ustawieniu trybu urlopowego z dowolnego miejsca, w którym akurat się znajdujesz.

System Ekontrol umożliwia pełną kontrolę nad instalacją oraz daje możliwość dokładnego poznania sposobu funkcjonowania urządzeń. Jednocześnie podpowiada i pomaga w efektywnym działaniu zainstalowanych jednostek.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: