reklama

Egzaminy na prawo jazdy w Kutnie już jesienią? Ogłoszono przetarg na budowę filii WORD

12 stycznia 2024 r. został ogłoszony przetarg na budowę w Kutnie siedziby WORD-u z częścią edukacyjno-egzaminacyjną i z garażami oraz placem manewrowym.

- R E K L A M A -

Filia WORD w Kutnie poprawi dostępność do bazy edukacyjno-egzaminacyjnej, szczególnie dla mieszkańców Kutna i zdających z północnej części województwa łódzkiego, którzy dziś korzystają z ośrodków w odległych lokalizacjach np. w Sieradzu, Płocku czy w Skierniewicach.

Warto wspomnieć, że w zeszłym roku Starosta Kutnowski Daniel Kowalik podpisał porozumienie intencyjne z marszałkiem sejmiku woj. Łódzkiego ws. utworzenia filii WORD.

- R E K L A M A -

— Inwestycja może być przeprowadzona dzięki darowanej przez powiat kutnowski działce. Dzięki nienagannej współpracy samorządu wojewódzkiego i powiatowego mieszkańcy Kutna i powiatu kutnowskiego w końcu będą mogli zadawać egzamin na prawo jazdy w Kutnie — komentuje starosta Kowalik.

Jak dodaje Rafał Jóźwiak, dyrektor Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, „Kutno spełnia wszystkie wymagane prawem kryteria funkcjonowania WORD. Na egzaminy będzie więc bliżej i taniej”.

- R E K L A M A -

Dofinansowanie zapewnia otrzymana niedawno przez Samorząd Województwa Łódzkiego dotacja z programu Polski Ład. Planuje się, że pierwsi egzaminowani skorzystają z możliwości zdawania w Kutnie w listopadzie 2024 roku.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: