REKLAMA
niedziela, 26, czerwiec 2022
REKLAMA

Ekonomiczne hale stalowe. Niski koszt i wysoka funkcjonalność?

poniżej dalsza część artykułu

Zdecydowana większość obiektów przemysłowych, które powstały w przeciągu ostatniej dekady, to konstrukcje stalowe. Hale stalowe charakteryzują się bardzo niskim kosztem, ale czy pozwalają na uzyskanie wysokiej ekonomii pracy? Czy hala stalowa faktycznie może być najlepszym wyborem dla przedsiębiorcy? Sprawdzamy to poniżej!

Hale stalowe – ekonomiczne i solidne konstrukcje

Jednym z głównych wyznaczników atrakcyjności inwestycyjnej poszczególnych konstrukcji przemysłowych jest ich koszt. Pod tym względem przedstawiane rozwiązanie faktycznie zaskakuje prostotą, ale także oryginalnością. Hale stalowe wytwarzane są ze specjalnie przygotowanych na potrzebny danego projektu części. W przeciwieństwie do klasycznego budownictwa nie wymagają stawiania fundamentów. Elementy takie jak hale stalowe konstrukcja odpowiadające za nośność to przede wszystkim konstrukcja wsporcza dachu, rygle dachowe i słupy fundamentowe. Budowa hali stalowej to proces, w którym na początku stawia się “szkielet” obiektu. Wypełnienia między elementami nośnymi tworzy się głównie za pomocą blach trapezowych, jednak ściany hali mogą być wielowarstwowe i posiadać dodatkowe izolacje termiczne, a nawet akustyczne.

poniżej dalsza część artykułu

Powyższy opis jest jedynie ogromnym skróceniem całego procesu związanego z powstawaniem hali. Jednak i na jego podstawie widać doskonale, że produkcja hal stalowych i ich budowa są niezwykle ekonomiczne oraz szybkie. Korzystanie z elementów modułowych znacznie przyśpiesza prace – nie tylko na poziomie wykonawstwa, ale także stworzenia projektu! Można się o tym łatwo przekonać, sprawdzając, jak wyglądają profesjonalne obiekty opracowane przez producenta hal stalowychhttps://commercecon.pl/obiekty-przemyslowe/hale-stalowe/.

Warehouse industrial hall racking storage racks. Shelving system

Z czego wynika tak niski koszt hali stalowej?

 Koszt hali stalowej może być kilkukrotnie niższy od usług generalnego wykonawstwa obiektu murowanego. Z czego wynikają tak duże różnice? Bynajmniej nie z powodów jakościowych, ponieważ elementy konstrukcyjne hali stalowej muszą spełniać najbardziej rygorystyczne normy bezpieczeństwa. Powodem niższej ceny jest modułowy charakter takich obiektów. Proces budowy odbywa się przy użyciu gotowych, ale przede wszystkim wielkogabarytowych komponentów stalowych. Znacznie usprawnia to prace i wpływa na czas realizacji. Koszty robocizny są znacznie niższe, ponieważ złożenie hali trwa kilkukrotnie krócej od stawiania fundamentów i wznoszenia ścian murowanych z cegieł lub pustaków. Każdy projekt jest inny, a na czas realizacji wpływa zarówno jego rozmiar, układ, jak i zastosowane technologie, jednak znamienne jest, że mniejsze hale stalowe mogą powstać już nawet w jeden miesiąc.

poniżej dalsza część artykułu

Inwestor planujący wzniesienie hali, np. magazynowej, musi jeszcze przewidzieć różne ścieżki rozwoju planowanego biznesu. Często zdarza się tak, że budynek musi zostać zmieniony. W przypadku hal stalowych nie jest to problemem. Ich rozbudowa o kolejne moduły, np. segmenty biurowe, administracyjne, socjalne, przebiegnie błyskawicznie i bezproblemowo, co również wpływa na kalkulacje ekonomiczne!

reklama

Warto przeczytać:

reklama