reklama
reklama

Eleganckie wiaty śmietnikowe – gdzie znajdują zastosowanie?

Na nowoczesnych osiedlach mieszkalnych oraz domach budowanych w luksusowej okolicy najczęściej nie widać kontenerów na śmieci. Głównie za sprawą inwestycji w eleganckie wiaty śmietankowe, które są skutecznie ukryte w infrastrukturze osiedla lub otoczenia nieruchomości jednorodzinnej. Zobacz, gdzie sprawdzają się osłony na śmietniki.

- R E K L A M A -

Wolnostojące kontenery na śmieci to problem nie tylko ze względu na kiepską estetykę. Brak jakiegokolwiek zabezpieczenia pojemników na śmieci powoduje, że mogą korzystać z nich osoby postronne. Rozwiązaniem dla takich problemów są wiaty śmietnikowe, które można idealnie dopasować do stylu wykończenia osiedla lub domu prywatnego.

Jakie wiaty śmietnikowe są najpopularniejsze?

Wiaty śmietnikowe dedykowane do zastosowania na osiedlach mieszkalnych lub w pobliżu zabudowy jedno- lub wielorodzinnej najczęściej występują w formie prostego domku.
Takie konstrukcje są przygotowywane ze stalowej ramy oraz obicia np. z drewna naturalnego lub tworzywa sztucznego.

- R E K L A M A -

Producenci wiat śmietnikowych dbają o to, aby dostępne w sprzedaży konstrukcje dopasowywały się stylistycznie do trendów związanych z wykończeniem nieruchomości. Dzięki temu można skutecznie ukryć kontenery na odpady tak, aby te nie zaburzały estetyki budynku.

Jaką funkcję pełnią wiaty śmietnikowe?

Nowoczesne konstrukcje wiat śmietankowych pełnią nie tylko funkcję estetyczną. Oczywiście mocno poprawiają wygląd osiedli mieszkalnych oraz otoczenia budynków w zabudowie jedno- lub wielorodzinnej, ale to nie wszystko.

- R E K L A M A -

Oprócz tego wiaty śmietnikowe z zamknięciem na klucz lub kłódkę zabezpieczają kontenery na odpady np. przed dewastacją, nieautoryzowanym dostępem czy nawet kradzieżą.

W taką konstrukcję warto zainwestować przede wszystkim wtedy, kiedy nie masz żadnego miejsca, w którym dałoby się umieścić kontenery na śmieci. Dodatkowo wiata chroni też śmieci przed oddziaływaniem deszczu, śniegu i wiatru. Nie ma więc ryzyka, że zebranie zanieczyszczenia zostaną rozrzucone po okolicznym terenie.

Na co trzeba zwrócić uwagę przed zakupem wiaty śmietnikowej?

Jest kilka czynników, które są istotne podczas zakupu wiaty śmietnikowej. Najważniejsze to: materiał wykonania wiaty, rodzaj pokrycia dachowego, wielkość konstrukcji, sposób zamykania oraz sposób montażu do podłoża.

Warto też sprawdzić dostępne wersje kolorystyczne wybranej konstrukcji. Dzięki temu łatwiej dopasować wiatę do koloru elewacji budynku, ogrodzenia oraz stylistyki najbliższego terenu zabudowy mieszkalnej.

Jakie są ceny wiat śmietankowych? Podsumowanie

Inwestycja w wiatę śmietnikową to wydatek sięgający do kilkunastu tysięcy złotych za prostą konstrukcję z blachy ocynkowanej i stali. Całkowite koszty są zawsze uzależnione od gabarytów wiaty, materiału wykonania oraz renomy producenta.

Zawsze warto wybierać takie konstrukcje, na które udzielana jest wieloletnia gwarancja. Dzięki temu jednorazowa inwestycja przekłada się na ogólną poprawę estetyki otoczenia budynku przez wiele lat.

artykuł sponsorowany

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: