reklama

Europosłanka Kempa z wizytą w Kutnie. Wsparła posła Woźniaka (ZDJĘCIA)

Dziś do Kutna przyjechała europosłanka Beata Kempa. Polityk związana ze Zjednoczoną Prawicą wsparła kandydaturę posła Tadeusza Woźniaka do Sejmu RP.

- R E K L A M A -

Na konferencji prasowej na Placu Piłsudskiego, na tle wielkiego banera wyborczego, z mediami spotkali się poseł Tadeusz Woźniak europosłanka Beata Kempa oraz członek zarządu województwa łódzkiego Robert Baryła. Nie zabrakło także przedstawicieli biura poselskiego na czele z Januszem Kołodziejskim oraz Jolanty Pietrusiak, obecnie radnej Rady Powiatu Kutnowskiego.

Podczas konferencji zaproszeni goście zachwalali posła Woźniaka. On sam z kolei stwierdził, że jesienne wybory to najważniejsze wybory od 1989. Mówiono także m.in. o bezpieczeństwie w Polsce w kontekście kryzysu migracyjnego i wydarzeń z Lampedusy.

- R E K L A M A -

Europarlamentarzystka popiera kandydaturę Woźniaka

– Dzisiaj na tym kutnowskim rynku, na ziemi kutnowskiej, jestem po raz drugi, żeby poprzeć kandydaturę posła Tadeusza Woźniaka do Sejmu RP. Tadziu to jest poseł, z którym zasiadaliśmy w ławach poselskich już od 2005 roku, w zasadzie już 18 lat. Ja poszłam do Parlamentu Europejskiego, a Tadeusz pozostał [w Sejmie]. To poseł, który bardzo aktywnie i ciężko pracował i pracuje w komisjach. Dochowuje też wierności wartościom, na których wzrastał i wedle których działał na rzecz dobra Rzeczpospolitej Polskiej, ale też naszej wolności – mówiła Beata Kempa.

Europarlamentarzystka podkreślała także, że dzięki Tadeuszowi Woźniakowi ustanowiono Dzień Praw Rodziny (obchodzony 22 października). Mówiła też o zaangażowaniu posła w pomoc Polakom w Białorusi, Ukrainie, Kazachstanie czy Rosji.

- R E K L A M A -

Beata Kempa mówiła także o zbliżających się wyborach parlamentarnych i kwestiach bezpieczeństwa – między innymi żywnościowego (przywołana została sytuacja związana ze zbożem) czy związanego z kryzysem migracyjnym na przykładzie wydarzeń z Lampedusy.

„Ambitny człowiek, służący pomocą innym”

Głos zabrał także Robert Baryła, członek zarządu województwa łódzkiego, który wcześniej pracował w biurze poselskim Tadeusza Woźniaka.

– To ambitny człowiek, służący pomocą innym. Dziękuję posłowi Tadeuszowi Woźniakowi, że na Ziemię Kutnowską trafiały ogromne środki na różne inwestycje, które poprawiają jakość życia mieszkańcom. Ja jako samorządowiec dziękuję za to, że rząd Zjednoczonej Prawicy wspiera wszystkich mieszkańców, nie tylko województwa łódzkiego, ale wszystkich Polaków. Wszystkim nam do odpowiedniego funkcjonowania i życia codziennego jest potrzebne szeroko rozumiane bezpieczeństwo m.in. żywnościowe czy militarne. Dziękuję, że zawsze na posła Woźniaka można liczyć – mówił R. Baryła.

„Najważniejsze wybory od 1989 roku”

Na zakończenie Tadeusz Woźniak podziękował za ciepłe słowa pod jego adresem, a także zapowiedział, że jesienne wybory będą najważniejsze od 1989 roku.

– Całe moje dorosłe życie poświęciłem służbie ojczyźnie i służbie moim rodakom. Służbie w kraju, ale także poza jego granicami. Jestem przekonany, że październikowe wybory, które są tuż przed nami, będą najważniejsze od 1989 roku. Te wybory pokażą czy Polska będzie taką Polską, o jaką walczyliśmy za czasów komuny i za jaką oddawały życie miliony naszych rodaków na przestrzeni dziejów. Czy to będzie inna Polska: przewartościowana, przemodelowana, taka, w której życie wielu ludzi będzie niezwykle trudne i będziemy musieli mierzyć się z wieloma wyzwaniami nie tylko wewnętrznymi, ale także z zagrożeniami z zagranicy – mówił poseł Tadeusz Woźniak.

– Tylko Zjednoczona Prawica jest w stanie obronić Polskę. Bezpieczeństwo w każdym wymiarze jest najważniejsze, bo szczęśliwy może być tylko człowiek, który czuje się bezpiecznie – dodawał.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: