reklama
reklama

Finał bulwersującej sprawy skatowanego dziecka. Rodzice usłyszeli wyrok

Jak informuje Radio Łódź, zapadły dziś wyroki w sprawie skatowanego Damianka spod Kutna. Do więzienia trafi jego ojciec i matka.

- R E K L A M A -

43-letni Dariusz G. został skazany na 8 lat, zaś 23-letnia Martyna Z. ma spędzić w więzieniu 10 miesięcy. Oba wyroki nie są prawomocne.

Gehenna małego Damianka światło dzienne ujrzała na początku kwietnia ubiegłego roku. Wówczas do szpitala zgłosiła się Martyna Z. z dzieckiem i stwierdziła, że maleństwo źle się czuje. Personel medyczny zauważył na ciele chłopca obrażenia, które mogły wskazywać na stosowanie przemocy. Jego stan był ciężki i konieczne było przewiezienie go do specjalistycznej placówki medycznej w Łodzi, gdzie poddany został operacji. Z uwagi na charakter obrażeń stwierdzonych u dziecka lekarze zawiadomili policję.

- R E K L A M A -

Rodzice zostali zatrzymani. W toku śledztwa ustalono, że Dariusz G. znęcał się nad dzieckiem od grudnia 2017 roku. Szarpał chłopca za szyję oraz tułów, uderzał ręką po plecach i potrząsał nim, w wyniku czego spowodował u dziecka obrażenia ciała w postaci sińców na szyi, drobnych wybroczyn krwawych na twarzy i klatce piersiowej, a także obustronnych przewlekłych krwiaków podtwardówkowych wraz z obrzękiem mózgu.

Mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa syna, znęcania się nad nim ze szczególnym okrucieństwem i spowodowania u niego ciężkich obrażeń ciała skutkujących ciężkim kalectwem. Podczas przesłuchania w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień.

- R E K L A M A -

źródło: własne / Radio Łódź / Prokuratura Okręgowa w Łodzi

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: