reklama

Firma Kellogg’s – kontynuuje inwestycje w Kutnowskiej Fabryce Pringles

Fabryka Pringles mieszcząca się w Kutnie (ŁSSE), należąca do firmy Kellogg prowadzi kolejną rozbudowę. Po ubiegłorocznym rekordowym projekcie i utworzeniu czwartej linii produkcyjnej, fabryka buduje właśnie kolejną- piątą linię produkującą słynne przekąski Pringles.

- R E K L A M A -

Kellogg po raz kolejny wybrał polską fabrykę w Kutnie, by zainwestować ponad 275 milionów złotych. Rozbudowa fabryki zwiększy produkcję przekąsek Pringles do 100 milionów kilogramów rocznie i spowoduje wzrost zatrudnienia o co najmniej 50 nowych miejsc pracy.

Rozwój polskiej fabryki wynika z rosnącego popytu na popularne Pringlesy i rozwijającego się biznesu Pringles w Europie. Produkty z kutnowskiej fabryki trafiają na półki sklepów w 16 krajach świata, w 18 różnych smakach.

- R E K L A M A -

— Dzięki wysokiemu poziomowi zaangażowania naszych pracowników, świetnym wynikom fabryki, oraz częściowo przygotowanej infrastrukturze pod nową linię, którą wykonaliśmy przy poprzedniej budowie, teraz rozwijamy się jeszcze bardziej — komentuje Ronny Matthijs, dyrektor kutnowskiej fabryki Kellogg’s.

Firma Kellogg jest zaangażowana w stosowanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

- R E K L A M A -

-Podczas budowy nowej linii zainstalowaliśmy system odzysku ciepła, oraz wprowadziliśmy nowe rozwiązania technologiczne, które pozwolą nam znacznie zmniejszyć zużycie energii w zakładzie. Poprawimy również gospodarkę wodną poprzez wykorzystanie wody deszczowej w instalacjach socjalnych – podkreśla Marcin Lewicki, Starszy Kierownik Programu i Lider Start Up, który odpowiada za zarządzanie projektem.

Projekt trwać będzie do czerwca 2023.

Po rozbudowie fabryka Pringles w Kutnie zatrudniać będzie ponad 600 pracowników, oraz około 150 etatowych podwykonawców zatrudnionych przez firmy zewnętrzne.

Info: Agencja Party Projekt

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: