reklama
reklama

Firmowa strona www – jak zrobić ją samodzielnie?

Co robi najpierw konsument, gdy potrzebuje jakiejś usługi lub produktu? Najczęściej otwiera przeglądarkę internetową i przeszukuje wyniki w Google. Tyle że, jeśli Twojej firmy nie ma w Internecie, konsument skorzysta z oferty kogoś innego. Na szczęście można nawet samodzielnie uruchomić najprostszą stronę www Twojego przedsiębiorstwa.

- R E K L A M A -

Popularne powiedzenie brzmi, że jeśli czegoś nie ma w Internecie, to znaczy, że to coś nie istnieje. Jeśli nawet dużo w tym przesady, to jest też część prawdy. W naszych czasach trzeba być obecnym online przynajmniej w podstawowej formie. Często wystarcza podstawowa strona www z ofertą i informacjami kontaktowymi. Jak uruchomić taką witrynę?

Dlaczego firma powinna mieć stronę internetową?

Na początek jednak należ się rzeczowe wyjaśnienie, dlaczego w ogóle obecność w Internecie jest tak ważna dla przedsiębiorcy. Nie jest prawdą, że własną witrynę w sieci muszą mieć tylko te firmy, które prowadzą sprzedaż online. Internet to przecież przede wszystkim źródło informacji. To, że dana firma oferuje produkty w sklepie stacjonarnym lub wykonuje usługi w tzw. realu, nie oznacza, że nie powinna o tym informować również przez Internet. To przecież coraz ważniejszy kanał kontaktu z klientami, a do tego dość tani.

- R E K L A M A -

Jak zrobić szybko i łatwo stronę www dla firmy?

Przechodzimy do meritum. Jak łatwo uruchomić stronę www dla firmy? Trzeba zacząć od wykupienia domeny internetowej, która będzie adresem naszej witryny. Do tego potrzebne będzie jeszcze miejsce na serwerze. Dla tak małej strony można postawić na tani hosting, co nie znaczy, że będzie to hosting zły. Jeśli nie mamy żadnego pojęcia o tworzeniu stron www, można skorzystać z kreatora, który udostępnia wielu dostawców usług internetowych. Gdy mamy przynajmniej podstawowe pojęcie o uruchamianiu witryn www, wtedy można wykorzystać WordPressa.

Co powinna zawierać firmowa strona www?

Na koniec trzeba jeszcze wspomnieć o tym, co powinno znaleźć się w takiej firmowej wizytówce www. Informacji nie musi być wcale dużo, wystarczą podstawowe dane. Powinna pojawić się wyczerpująca informacja o firmie, aby użytkownicy wiedzieli, z kim mają do czynienia. Najważniejsza część to opis oferty. To muszą być informacje wyczerpujące, ale jednocześnie podane przejrzyście. Niezbędna będzie także zakładka z danymi kontaktowymi. Obok adresu, telefonów, adresu e-mail, warto także umożliwić kontakt przez formularz online.

- R E K L A M A -

Obecność w Internecie jest dziś wręcz koniecznością dla każdej firmy. To dodatkowy kanał kontaktu z klientem i możliwość taniego pozyskania nowego klienta. Najprostsza strona www nie jest wcale trudna do samodzielnego uruchomienia, więc warto to zrobić jak najszybciej.

Artykuł napisano we współpracy z Domeny.pl.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: