(FOTO) 25-latek zaatakował mężczyznę prętem! „Spowodował ciężki uszczerbek na zdrowiu”

Policjanci z Komisariatu Policji w Krośniewicach zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który uderzył prętem mężczyznę w oko. Ofiara doznała ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – nieoficjalnie, mężczyzna stracił oko! Prokurator Rejonowy w Łęczycy złożył do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie sprawcy. 25-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


Do zdarzenia doszło 23 marca 2019 roku około godz. 22.20 na stacji paliw w miejscowości Skłóty. Ze zgłoszenia, które wpłynęło do dyżurnego wynikało, że pokłócili się tam dwaj mężczyźni. W pewnym momencie jeden z nich, jak się później okazało 25-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego, podbiegł do pokrzywdzonego i uderzył go prętem w oko.

Na miejscu policjanci zastali świadków i pokrzywdzonego, który ze względu na poważne obrażenia oka został zabrany karetką do szpitala. Sprawca oddalił się przed przyjazdem patrolu. Funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring znajdujący się na stacji. Dzięki nagraniu wytypowano sprawcę – mówi asp. sztab. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno.

25-latek został zatrzymany następnego dnia przez policjantów z komisariatu w Krośniewicach. 25 marca 2019 roku usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Prokurator Rejonowy w Łęczycy złożył wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania. Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Nie przegap: