(FOTO) Alarmy bombowe w przedszkolach w Kutnie. Na miejscu policja

Dziś od rana do przynajmniej dwóch przedszkoli na terenie Kutna wpłynęły zgłoszenia o podłożeniu ładunków wybuchowych. Na miejsce zadysponowano policjantów, którzy sprawdzają teren.

Według naszych nieoficjalnych informacji informacje o ładunkach wybuchowych, które mogą znajdować się na terenie budynku wpłynęły do dwóch przedszkoli w Kutnie. Jedno z nich to Przedszkole Miejskie nr 16 „Calineczka” przy ul. Wilczej. Na miejscu są już policjanci, w tym funkcjonariusze z tzw. rozpoznania minersko-pirotechnicznego.

- R E K L A M A -

Policja na razie nie komentuje incydentów, ale wiele wskazuje na to, że to fałszywe alarmy i nie ma zagrożenia dla dzieci i personelu przedszkola. Mundurowi nie lekceważą jednak zgłoszenia i skrupulatnie sprawdzają obiekty.

Przedszkola ponownie otwarte po lockdownie

Przypomnijmy, od dziś – po lockdownie – ponownie otwarte zostały między innymi przedszkola i żłobki. Jak informuje PAP, w poniedziałek weszła w życie nowelizacja rozporządzenia ministra edukacji i nauki w sprawie ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w czasie epidemii COVID-19, dotycząca m.in. działania przedszkoli i szkół. Przestało też obowiązywać rozporządzenie ministra rodziny i polityki społecznej zawieszające stacjonarne funkcjonowanie żłobków.
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: