PanoramaKutna.plRegion(FOTO/WIDEO) Antycovidowcy wyszli na ulice. Manifestacja odbyła się m.in. w Łowiczu

(FOTO/WIDEO) Antycovidowcy wyszli na ulice. Manifestacja odbyła się m.in. w Łowiczu

W weekend w województwie łódzkim odbyło się kilka protestów przeciwników wprowadzenia obostrzeń związanych m.in. z koniecznością noszenia maseczek. Manifestacja odbyła się między innymi w pobliskim Łowiczu.

Największa manifestacja w naszym regionie odbyła się w Łodzi. Kto nie przestrzegał obostrzeń, został wylegitymowany. Policjanci proponowali mandaty karne, których większość osób nie przyjęła. W takiej sytuacji funkcjonariusze kierują do sądu wnioski o ukaranie. Gdy uczestnicy protestu ruszyli ulicą Piotrkowską, mundurowi zabezpieczali ich przemarsz.

-

Policjanci reagowali na przypadki naruszenia przepisów. Zgromadzenie przebiegło spokojnie. Łącznie podczas tego protestu policjanci wylegitymowali 127 osób. Pouczono 71 osób, nałożono 12 mandatów karnych i sporządzono 44 wnioski o ukaranie.

Podobne protesty odbyły się także w innych miastach województwa łódzkiego. One również przebiegły spokojnie. W Radomsku policjanci wylegitymowali 15 osób, 1 ukarali mandatem, a wobec 13 sporządzili wnioski do sądu. Z kolei w Łowiczu policjanci wylegitymowali 33 osoby, 3 pouczyli, 1 ukarali mandatem, a wobec 22 skierowali wnioski o ukaranie.

https://www.facebook.com/lowicz24.eu/posts/4488686781203625
-

Przypominamy, że działania policjantów mają na celu ochronę życia i zdrowia ludzkiego. Jak dotąd najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny i ograniczenie kontaktów międzyludzkich. Zasłanianie ust i nosa oraz dbałość o higienę pozwala uchronić przed wirusem siebie, ale też inne osoby z naszego otoczenia. Gdyby każdy obywatel stosował się do tych prostych zaleceń, policjanci nie musieliby interweniować i nakładać kar – komentują mundurowi.

-

Źródło: KWP Łódź, lowicz24.eu

https://www.facebook.com/lowicz24.eu/videos/399821351416008/
-

Nie przegap: