(FOTO/WIDEO) Antycovidowcy wyszli na ulice. Manifestacja odbyła się m.in. w Łowiczu


W weekend w województwie łódzkim odbyło się kilka protestów przeciwników wprowadzenia obostrzeń związanych m.in. z koniecznością noszenia maseczek. Manifestacja odbyła się między innymi w pobliskim Łowiczu.

Największa manifestacja w naszym regionie odbyła się w Łodzi. Kto nie przestrzegał obostrzeń, został wylegitymowany. Policjanci proponowali mandaty karne, których większość osób nie przyjęła. W takiej sytuacji funkcjonariusze kierują do sądu wnioski o ukaranie. Gdy uczestnicy protestu ruszyli ulicą Piotrkowską, mundurowi zabezpieczali ich przemarsz.


Policjanci reagowali na przypadki naruszenia przepisów. Zgromadzenie przebiegło spokojnie. Łącznie podczas tego protestu policjanci wylegitymowali 127 osób. Pouczono 71 osób, nałożono 12 mandatów karnych i sporządzono 44 wnioski o ukaranie.

Podobne protesty odbyły się także w innych miastach województwa łódzkiego. One również przebiegły spokojnie. W Radomsku policjanci wylegitymowali 15 osób, 1 ukarali mandatem, a wobec 13 sporządzili wnioski do sądu. Z kolei w Łowiczu policjanci wylegitymowali 33 osoby, 3 pouczyli, 1 ukarali mandatem, a wobec 22 skierowali wnioski o ukaranie.

Osoby, które nie posiadały maseczek zostały wylegitymowane, ale w większości nie przyjęły mandatów dlatego policja skieruje wobec tych osób wniosek do sądu o ukaranie.

Opublikowany przez lowicz24.eu Sobota, 10 października 2020

Przypominamy, że działania policjantów mają na celu ochronę życia i zdrowia ludzkiego. Jak dotąd najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny i ograniczenie kontaktów międzyludzkich. Zasłanianie ust i nosa oraz dbałość o higienę pozwala uchronić przed wirusem siebie, ale też inne osoby z naszego otoczenia. Gdyby każdy obywatel stosował się do tych prostych zaleceń, policjanci nie musieliby interweniować i nakładać kar – komentują mundurowi.

Źródło: KWP Łódź, lowicz24.eu

Opublikowany przez lowicz24.eu Sobota, 10 października 2020

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Przeczytaj także:

Ważny apel policji w sprawie wizyt na cmentarzu

- Wiele osób rozpoczęło ...

reklama

Ostatnio dodane: