(FOTO) Biało-czerwone Kutno! W centrum pojawiły się narodowe barwy

W związku z obchodzonymi na początku maja świętami, w centrum Kutna zrobiło się biało-czerwono. Na latarniach pojawiły się biało-czerwone flagi, a w piątek władze miasta rozdawały kutnianom flagi.

„Na ulicy Królewskiej, Placu Piłsudskiego, Joselewicza, Pereca i Szaloma Asza powieszonych zostało około 150 małych flag. Te większe pojawią się jeszcze przed Urzędem Stanu Cywilnego i Urzędem Miasta” – informuje Kamil Klimaszewski z biura prasowego UM Kutno.

- R E K L A M A -

Władze miasta rozdały ponad 200 flag

W piątek flagi w centrum Kutna rozdawali mieszkańcom prezydent Zbigniew Burzyński, wiceprezydent Jacek Boczkaja, przewodniczący Rady Miasta Mariusz Sikora oraz przedstawiciele Wydziału Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta Agnieszka Lewandowska i Tomasz Kolanowski.

„W przededniu Święta Flagi Narodowej i 3 maja chcemy mieszkańcom wręczyć flagi. Na pewno nie wszyscy ją mają, a jest to szczególnie ważny symbol, nasze barwy narodowe biało-czerwone. W tym roku ze względu na pandemię nie możemy tak jak w innych latach bardziej uroczyście obchodzić tych świąt, dlatego chcemy chociaż tak symbolicznie przekazać mieszkańcom flagi, aby udekorowali swoje domy. Myślimy, że znajdzie to zainteresowanie wśród kutnian” – komentuje prezydent Zbigniew Burzyński.
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: