PanoramaKutna.plSport(FOTO) Budynek po starej piekarni w ogniu, doszło do podpalenia? Osiem zastępów straży w akcji

(FOTO) Budynek po starej piekarni w ogniu, doszło do podpalenia? Osiem zastępów straży w akcji

Osiem zastępów straży pożarnej walczyło dzisiejszej nocy z pożarem w Żychlinie. Wszystko wskazuje na to, że doszło do podpalenia.

Dokładnie o 00:49 do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze pustostanu po dawnej piekarni przy ul. Narutowicza w Żychlina. Sytuacja była na tyle poważna, że na miejsce łącznie zadysponowano spore siły i środki.

-

Pożar pojawił się w pustostanie i ogień objął połowę budynku. W akcji gaśniczej udział wzięło osiem zastępów straży pożarnej z Kutna i okolic. Działania zostały zakończone o godzinie 6:20 – poinformowała Panoramę st. asp. Ewelina Skibińska–Pyda, dyżurna Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie.

W akcji udział brały 4 zastępy straży pożarnej z JRG Kutno, a także OSP Żychlin, OSP Śleszyn, OSP Pniewo i OSP Emit Żychlin. Na czas działań kutnowskich strażaków w Żychlinie, do zabezpieczenia rejonu JRG Kutno zadysponowani zostali strażacy z OSP KSRG Komadzyn.

-

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, prawdopodobną przyczyną wybuchu pożaru było podpalenie przez nieznaną osobę. Okoliczności zdarzenia wyjaśniać będą teraz policjanci z kutnowskiej komendy.

za zdjęcia dziękujemy Czytelnikowi Krzysztofowi-

Nie przegap: