reklama
reklama

(FOTO) Dziś pierwsza rocznica śmierci księdza Jana Sposoba

Przedstawiciele Urzędu Miasta Kutno uczcili dziś pamięć o zmarłym w zeszłym roku księdzu Janie Sposobie, honorowym obywatelu Kutna.

– Dzisiaj przypada pierwsza rocznica śmierci księdza Jana Sposoba. Pamięć o Honorowym Obywatelu Miasta Kutno uczciliśmy złożeniem kwiatów przy jego grobie znajdującym się na cmentarzu parafialnym w Woźniakowie – czytamy na profilu Urzędu Miasta w Kutnie na facebooku.

- R E K L A M A -

Honorowe Obywatelstwo Miasta Kutna ks. Janowi Sposobowi nadano Uchwałą Nr VIII/88/19 Rady Miasta Kutno z dnia 14 maja 2019 r.

To najwyższe wyróżnienie jest wyrazem wdzięczności za zasługi dla tutejszej społeczności. Ks. Jan Sposób został uhonorowany m.in. za wieloletnie kultywowanie postaw patriotycznych w społeczności lokalnej poprzez upamiętnianie Powstania Styczniowego i działalność na rzecz środowiska kombatantów Armii Krajowej. Uznanie budzi także wieloletnia posługa duszpasterska i opieka duchowa nad chorymi w kutnowskim szpitalu.

- R E K L A M A -

Ksiądz Jan Sposób był kapłanem wielkiej wiary, patriota, kombatant, społecznik, nauczyciel, wychowawca młodzieży, człowiek o imponującej sumienności, o ogromnym szacunku do pracy, także pełen pokory i skromności. Zmarł 30 września 2019 roku.

Źródło: UM Kutno

- R E K L A M A -

1

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: