(FOTO) Fundacja Pro Aperte podsumowała ważne badania. Co wiemy o autyzmie?

Dziś ostatni dzień kwietnia – miesiąca tak ważnego dla podopiecznych Fundacji Pro Aperte. W związku z tym podsumowujemy prowadzone przez nas badania na temat świadomości autyzmu w powiecie kutnowskim – informują przedstawiciele z Fundacji Pro Aperte.

Jednym z najważniejszych zadań jakie postawiliśmy sobie w kwietniu – miesiącu świadomości autyzmu było zbadanie tej właśnie świadomości wśród mieszkańców powiatu kutnowskiego. Świadomość autyzmu badaliśmy w trzech grupach: wśród losowych mieszkańców Kutna na próbie 582 osób, wśród urzędników na próbie 99 osób oraz wśród nauczycieli na próbie 45 osób. Najważniejszym wskaźnikiem, jaki braliśmy pod uwagę była wiedza o tym, czy autyzm jest chorobą, następnym wskaźnikiem było podanie prawidłowej definicji autyzmu. Wyniki przedstawiamy na poniższych diagramach.

Edukacja społeczeństwa w temacie autyzmu jest jednym z głównych obszarów działania Fundacji Pro Aperte. Jak pokazują wyniki przeprowadzonego badania, zadanie jakie postawiliśmy sobie od początku istnienia Fundacji jest bardzo ważne i społecznie potrzebne. Świadomość jest kluczem do zrozumienia i akceptacji drugiego człowieka. W kolejnych miesiącach naszej pracy planujemy wiele działań dążących do podniesienia świadomości w lokalnej społeczności i nie tylko.

Strona internetowa Fundacji: https://www.proaperte.pl
Jesteśmy na Facebooku: https://www.facebook.com/FundacjaProAperte
Instagram: https://www.instagram.com/fundacjaproaperte/- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: