(FOTO/WIDEO) Historyczna chwila w Kutnie. Otwarto nowy parking na Placu Wolności

Nowy parking na Placu Wolności otwarty! Dziś odbyło się oficjalne oddanie do użytku największej inwestycji w historii naszego miasta.

Punktualnie o 9:00 prezydent Kutna Zbigniew Burzyński otworzył szlaban na krytym parkingu i pojawili się na nim pierwsi kierowcy, którzy zostawili swoje auta w akompaniamencie klaksonów. Na razie parking będzie całkowicie darmowy.

Można powiedzieć, że to godzina „0” tego obiektu, który po 80 latach zmienił swój wygląd. Poprzedni wygląd, który był zrobiony przez okupantów niemieckich na początku lat 40. Należało to w końcu zmienić, takie było życzenie mieszkańców. Dziś mamy ten powiedziałbym historyczny moment, kiedy oddajemy do użytku i parking i Plac Wolności oraz całe przyległe otoczenie, skwerek, Rynek Zduński. A wcześniej przypomnę, do tego samego projektu „Rewitalizacja Najstarszej Zabytkowej Części Miasta” należy również Urząd Stanu Cywilnego czyli Willa Troczewskiego. Parę tych obiektów udało się zrobić, miasto nabrało innego wyglądu. Myślę, że ten parking będzie dobrze służył mieszkańcom, ponieważ potrzebny był w tym miejscu, a te dwa lata, kiedy ta budowa trwała było widać, że jest ciasno, że brakuje tego miejsca, tego parkingu. Zaczynamy! – mówił prezydent Zbigniew Burzyński i oficjalnie podniósł po raz pierwszy szlaban nowego parkingu.

- R E K L A M A -

Zadowolenia z oddania do użytku inwestycji nie kryją także między innymi wiceprezydent Kutna Jacek Boczkaja oraz Dariusz Lenarczyk, prezes Samorządowej Spółdzielni Socjalnej.

Cieszy mnie bardzo, że jest takie zainteresowanie i jest dużo aut. Oprócz Aquaparku jest to jedno z największych zadań, które realizowaliśmy, jest to prawie 34 mln zł. Myślę, że efekt jest fajny i wszystkim mieszkańcom będzie się podobać – powiedział w rozmowie z Panoramą Jacek Boczkaja, wiceprezydent Kutna.

- R E K L A M A -

– Bardzo się cieszymy, że w końcu mogliśmy udostępnić parking mieszkańcom, już jakiś czas się przygotowywaliśmy do tego. Jesteśmy spółdzielnią socjalną, także zatrudniamy osoby długotrwale bezrobotne, z niepełnosprawnościami. Chcemy zaistnieć i chcemy żeby ta reintegracja była tutaj też na tym parkingu. Mamy już zatrudnione 5 osób razem ze mną, a kolejne 5 osób mamy na stażu. Staramy się o dofinansowanie z Wojewódzkiego Urzędu Pracy, także w ciągu 3 miesięcy będziemy zatrudniać jeszcze dodatkowo około 5 osób. Docelowo mam nadzieję, że za 3-4 miesiące będziemy mieć 15 osób – mówi Dariusz Lenarczyk, prezes Samorządowej Spółdzielni Socjalnej, która zajmować będzie się między innymi obsługą parkingu.
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: