(FOTO) Konferencja Lewicy w Kutnie. Mówili o Krajowym Planie Odbudowy i potrzebie wsparcia szpitala

Dziś przed Kutnowskim Szpitalem Samorządowym odbyła się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli Lewicy na czele z kutnowską posłanką Pauliną Matysiak. Głównym tematem był Krajowy Plan Odbudowy i wsparcie służby zdrowia.

Z dziennikarzami spotkała się między innymi posłanka Lewicy Razem Paulina Matysiak, Michał Pietrzak z Wiosny Biedronia, a także lokalni lewicowi działacze m.in. Sebastian Walczak i Wanda Chlebna.

To są duże pieniądze nie tylko dla Polski, tylko dla wszystkich państw wspólnoty. To szansa na wyjście z kryzysu po pandemii koronawirusa. Udało nam się przekonać rząd do wprowadzenia naszych lewicowych postulatów do Krajowego Planu Odbudowy. Przede wszystkim to gigantyczne wsparcie dla szpitali powiatowych i dlatego dziś znajdujemy się przed kutnowskim szpitalem, który znajduje się w fatalnej kondycji. Wiemy jak tutaj w regionie ważna dla mieszkańców jest ochrona zdrowia – mówiła podczas konferencji Paulina Matysiak, posłanka Lewicy.

- R E K L A M A -

Jak podkreślała, lewicowe postulaty dotyczyły też między innymi kwestii budowy nowych mieszkań. – W ramach tego programu wybudowanych zostanie 70 tysięcy mieszkań, a także wyremontowane zostaną pustostany. Wiemy, w jakiej sytuacji znajdują się młode osoby, które chcą się usamodzielnić i wyprowadzić. To postulat, z którym szliśmy do wyborów w 2019 roku i teraz został wprowadzony – podkreślała parlamentarzystka.

P. Matysiak mówiła także, że środku z KPO trafią do przedsiębiorców z branż, które zostały najbardziej dotknięte przez pandemię oraz między innymi do samorządów, bo „to one najlepiej wiedzą, czego potrzebuje lokalna społeczność”. Posłanka Lewicy wspomniała także o Komitecie Monitorującym, który „będzie realnie patrzeć władzy na ręce” i czuwać nad wydatkowaniem unijnych środków.

- R E K L A M A -

Podczas spotkania z dziennikarzami głos zabrał także Michał Pietrzak, koordynator Wiosny Biedronia w naszym okręgu wyborczym.

W 2004 roku wchodziliśmy do Unii i to wówczas Lewica wprowadzała tam nasz kraj. Teraz mamy 2021 rok i Lewica znów robi milowy krok w kierunku jeszcze lepszej integracji europejskiej. Od 2004 roku w Polsce rządy sprawowały różne ugrupowania i nie zgadzamy się z tymi stwierdzeniami, że pieniądze które trafią do kraju, to będą pieniądze rządu – mówił Pietrzak.

- R E K L A M A -

Przedstawiciele Wiosny Biedronia przekonywał, że unijne fundusze będą należały do wszystkich Polaków i nie będą miały barw politycznych.

To nie będą fundusze ani dla PIS-u, ani dla Lewicy, ani dla Platformy. To będą pieniądze wszystkich Polaków. Wiemy o tym, bo jak spojrzymy to od momentu wejścia Polski do UE, trafiło do nas na czysto 100 mld euro. Wszędzie, gdzie się obejrzymy, to widzimy tablice informujące, że coś powstało ze środków Unii lub przy jej wsparciu. Także, to jest gwarancja, że to są pieniądze dla wszystkich Polaków, a nie dla Kaczyńskiego, Czarzastego, Zandberga, Biedronia czy Budki – zapewniał koordynator Wiosny.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: